توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس فردوس

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس فردوس

رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس از توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، مهدی ابراهیمی امشب در گردهمایی معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت آموزشگاه‌های فردوس که در کانون امیدهای انقلاب این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اگر ورزش را در جامعه نهادینه کنیم در آموزش نیز موفق خواهیم بود.

وی گفت: امروز درمان بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و فشارهای روحی و روانی در ورزش است و با ورزش می‌توان دغدغه‌های روحی دانش‌آموزان را نیز کاهش داد.

رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس از توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس این شهرستان خبر داد و افزود: به مناسبت هفته تربیت بدنی تعداد 89 بسته کمک ورزشی به ارزش 16 میلیون تومان بین مدارس فردوس و بویژه مدارس محروم این شهرستان توزیع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز از ایجاد فضای شادابی و حیاط پویا در مدارس فردوس تقدیر و تصریح کرد: داشتن حیاط پویا و رنگ‌آمیزی دیوار مدارس سبب می‌شود که دانش‌آموزان در زنگ تفریح با نشاط و شادابی بیشتری به فعالیت و تحرک بپردازند.

زهرا رادنیا، رسالت اصلی معلمان و مربیان ورزش را تلاش برای ایجاد روحیه نشاط و پویایی در بین دانش‌آموزان دانست و یادآور شد: در جامعه امروزی، همه ما دغدغه آسیب‌های اجتماعی را داریم و از آنجایی که معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت کسانی هستند که دانش‌آموزان در زنگ ورزش، فرصت صحبت کردن با آنها را پیدا می‌کنند، می‌توان با روحیه ورزشی به درمان آسیب‌های اجتماعی و کاهش فشارهای روحی دانش‌آموزان کمک کرد.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فردوس نیز از حضور هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی خبر داد و گفت: این دانش‌آموزان در 18 رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداخته و همچنین از سال گذشته تاکنون تعداد 300 نفر از همکاران ورزشکار مرد و 90 نفر ورزشکار زن نیز در مسابقات ورزشی شرکت کرده‌اند.

حسین سالخورده افزود: در ایام تابستان امسال نیز با فعالیت پنج کانون ورزشی در سطح شهرستان فردوس بیش از 300 دانش‌آموز دختر و 400 دانش‌آموز پسر با حضور در کلاس‌های ورزشی مختلف، اوقات فراغت خود را سپری کردند.

وی از اجرای المپیاد ورزشی برون مدرسه‌ای در 18 آبان‌ماه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این المپیاد در مقطع متوسطه و در هفت رشته ورزشی برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ گردهمایی معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت آموزشگاه‌های فردوس با حضور 100 نفر از فعالان حوزه ورزش شهرستان فردوس برگزار و در این مراسم از تعداد هشت نفر از پیشکسوتان و فعالان عرصه ورزش شهرستان فردوس تجلیل شد.

توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس فردوس
jkkjkjkjkj