Home

توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس فردوس

رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس از توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس این شهرستان خبر داد.

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس فردوس

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، مهدی ابراهیمی امشب در گردهمایی معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت آموزشگاه‌های فردوس که در کانون امیدهای انقلاب این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اگر ورزش را در جامعه نهادینه کنیم در آموزش نیز موفق خواهیم بود.

وی گفت: امروز درمان بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و فشارهای روحی و روانی در ورزش است و با ورزش می‌توان دغدغه‌های روحی دانش‌آموزان را نیز کاهش داد.

رئیس اداره آموزش و پرورش فردوس از توزیع 89 بسته کمک ورزشی بین مدارس این شهرستان خبر داد و افزود: به مناسبت هفته تربیت بدنی تعداد 89 بسته کمک ورزشی به ارزش 16 میلیون تومان بین مدارس فردوس و بویژه مدارس محروم این شهرستان توزیع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز از ایجاد فضای شادابی و حیاط پویا در مدارس فردوس تقدیر و تصریح کرد: داشتن حیاط پویا و رنگ‌آمیزی دیوار مدارس سبب می‌شود که دانش‌آموزان در زنگ تفریح با نشاط و شادابی بیشتری به فعالیت و تحرک بپردازند.

زهرا رادنیا، رسالت اصلی معلمان و مربیان ورزش را تلاش برای ایجاد روحیه نشاط و پویایی در بین دانش‌آموزان دانست و یادآور شد: در جامعه امروزی، همه ما دغدغه آسیب‌های اجتماعی را داریم و از آنجایی که معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت کسانی هستند که دانش‌آموزان در زنگ ورزش، فرصت صحبت کردن با آنها را پیدا می‌کنند، می‌توان با روحیه ورزشی به درمان آسیب‌های اجتماعی و کاهش فشارهای روحی دانش‌آموزان کمک کرد.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فردوس نیز از حضور هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی خبر داد و گفت: این دانش‌آموزان در 18 رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداخته و همچنین از سال گذشته تاکنون تعداد 300 نفر از همکاران ورزشکار مرد و 90 نفر ورزشکار زن نیز در مسابقات ورزشی شرکت کرده‌اند.

حسین سالخورده افزود: در ایام تابستان امسال نیز با فعالیت پنج کانون ورزشی در سطح شهرستان فردوس بیش از 300 دانش‌آموز دختر و 400 دانش‌آموز پسر با حضور در کلاس‌های ورزشی مختلف، اوقات فراغت خود را سپری کردند.

وی از اجرای المپیاد ورزشی برون مدرسه‌ای در 18 آبان‌ماه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این المپیاد در مقطع متوسطه و در هفت رشته ورزشی برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ گردهمایی معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت آموزشگاه‌های فردوس با حضور 100 نفر از فعالان حوزه ورزش شهرستان فردوس برگزار و در این مراسم از تعداد هشت نفر از پیشکسوتان و فعالان عرصه ورزش شهرستان فردوس تجلیل شد.