کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در آستان مقدس قم راه اندازی می‌شود

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در آستان مقدس قم راه اندازی می‌شود

مدیر کتابخانه آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: از اهداف پیش روی کتابخانه آستان مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه(س) ایجاد کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی بوده که کار ایجاد آن شروع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام سیدمحمد صادقی آرمان با اشاره به تجهیز کتابخانه‌های اقماری وابسته به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار کرد: اصلاح و تجهیز کتابخانه‌های اقماری از سیاست‌های پیش روی کتابخانه آستان بوده و در همین راستا کتابخانه «پره سر» در استان گیلان و همچنین تجهیز کتابخانه پ‍ژوهشکده علامه طباطبایی(ره) در اولویت است.

وی افزود: احداث کتابخانه جدید در منطقه پردیسان قم نیز یکی دیگر اولویت‌ها و سیاست‌های این نهاد بوده که کارهای مطالعاتی و طرح کلی آن در حال بررسی است.

صادقی آرمان با بیان اینکه قشر جوان کشور نیاز به آشنایی با انقلاب اسلامی به صورت مکتوب دارند، اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف پیش روی کتابخانه آستان مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه(س) ایجاد کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی بوده که کار راه‌اندازی آن شروع شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 250 عنوان کتاب موجود درباره انقلاب اسلامی در کتابخانه آستان احصاء، ‌جمع‌آوری و دسته‌بندی شده است؛ در این باره رایزنی‌های مختلفی با مجموعه‌های خارج از آستان مقدس نیز که در رابطه با انقلاب اسلامی و کتب مربوط به حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری فعالیت دارند برای ارسال کتب به کتابخانه آستان مقدس انجام شده است.

این مسؤول در پایان خاطرنشان کرد: شناسایی کتب و مقالات در خصوص انقلاب اسلامی و رایزنی برای خرید نیز در حال انجام است که به زودی کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی غنی و تجهیز شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در آستان مقدس قم راه اندازی می‌شود
jkkjkjkjkj