زائران اربعین فریب افراد سودجو را نخورند

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
زائران اربعین فریب افراد سودجو را نخورند

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: در آستانه اربعین برخی افراد سودجو با طراحی سایت‌هایی همانند سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد می‌کنند.

علی کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به اینکه شهروندان فریب سایت‌های جعلی را نخورند، اظهار داشت: زائران ابا‌عبدالله حسین(ع) برای ثبت‌نام به سایت سازمان حج و زیارت و یا به نمایندگی‌های مجاز و دفاتر رسمی از سوی این سازمان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه اربعین سرور سالار شهیدان ابا‌عبدالله حسین(ع) برخی افراد سودجو اقدام به طراحی سایت‌های هم‌مانند سایت‌های اصلی کرده‌اند، گفت: این سایت‌های جعلی هم‌مانند سایت‌های اصلی درگاه بانکی دارند و افراد سودجو و متخلف اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه به تحقیق در خصوص پیامک‌های جالب و جذاب در این زمینه تاکید کرد و متذکر شد: ابتدا این سایت‌های جعلی برای دریافت مدارک زائران اربعین اقدام می‌کنند و سپس برای اطمینان بیشتر اقدام به اخذ وجه می‌کنند که بعد از دریافت آن سایت را قطع و اطلاعات بانکی فرد مورد نظر را سرقت می‌کنند.

کریمی با اشاره به اینکه شهروندان حتما در مراجعه به آدرس سایت به پروتکل امن https توجه داشته باشند، ادامه داد: زائران از جعلی بودن سایت بی‌اطلاع هستند و پس از حضور در مرز برای عبور و ارائه مدارک از جعلی بودن آن مطلع می‌شوند که این موضوع مشکلاتی را برای زوار در مرز به‌وجود آورده است.

از: خبرگزاری فارس
زائران اربعین فریب افراد سودجو را نخورند