کشف یک تن مواد پیش‎ساز شیشه در همدان/ گرایش قاچاقچیان به خرده‌فروشی مواد با موتورسیکلت

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
کشف یک تن مواد پیش‎ساز شیشه در همدان/ گرایش قاچاقچیان به خرده‌فروشی مواد با موتورسیکلت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از کشف یک تن و 85 کیلوگرم مواد پیش‎ساز مواد مخدر شیشه از ابتدای امسال تاکنون در همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، هادی قزوینه ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه در حوزه مقابله با مواد مخدر امسال 3 هزار و 115 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است، اظهار کرد: یک تن و 85 کیلوگرم مواد پیش‎ساز مواد مخدر صنعتی شیشه کشف شده که در این زمینه 14 درصد رشد کشفیات داشتیم.

وی با بیان اینکه در استان همدان یک‎هزار و 98 معتاد جمع‌آوری و ساماندهی شده‌ است، گفت: 5 هزار و 304 قاچاقچی خرده‎فروش دستگیر شده‌ که در این زمینه 25 درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه مجموع دستگیرشدگان در حوزه مواد مخدر 6 هزار و 402 نفر بودند که رشد 17 درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: 49 باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شده و بیش از 5 هزار نوع قرص روانگردان جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه 5 هزار و 959 عملیات در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شده است، گفت: 385 طرح پاکسازی و 256 طرح کنترل محور مواصلاتی را نیز انجام دادیم.

قزوینه از توقیف 102 دستگاه خودرو و 34 موتورسیکلت در این حوزه خبر داد و افزود: 341 کیلوگرم مواد مخدر در ماه جاری کشف شده است.

وی از کشف دو محموله طی دیروز خبر داد و افزود: 140 کیلوگرم مواد مخدر در نهاوند و 74 کیلوگرم در همدان کشف شده و 6 باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز متلاشی شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان همدان با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از باندهای مواد مخدر کوچ کرده و همدان را حیات خلوت خود نمی‌بینند، افزود: به جرأت می‌توان گفت که معتادان متجاهر را در تفرجگاه‌ها و ... نمی‌بینیم و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بازدید از همدان به این موضوع صحه گذاشت.

وی با اشاره به اینکه در جمع‌آوری معتادان متجاهر رصد صورت می‎گیرد و به تمام پاسگاه‌ها در این خصوص اعلام شده است، گفت: موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر یک راهبرد است که جامعه را از آسیب‌های اجتماعی مصون خواهد کرد.

قزوینه با  اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‎نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر، افزود: 69 نقطه در استان همدان در رابطه با آلودگی مواد مخدر و سایر آسیب‌ها مطرح بود که خوشبختانه شناسایی کردیم.

وی از شناسایی 290 مخروبه در این حوزه خبر داد و افزود: با ورود شورای شهر و شهرداری 42 منطقه در شهر همدان ساماندهی و تعیین تکلیف شده‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به شناسایی 160 مخروبه در شهرستان‌ها، گفت: برای هر شهرستان هر ماه در چهار مرحله طرح پاکسازی را طراحی کرده‌ایم.

قزوینه با بیان اینکه قاچاقچیان به سمت خرده‌فروشی از طریق موتورسیکلت سوق پیدا کرده‌اند، افزود: هیچ قاچاقچی یا خرده‎فروشی نباید در منطقه‌ وجود داشته باشد چراکه باعث ایجاد ناامنی در آن منطقه خواهد شد.

کشف یک تن مواد پیش‎ساز شیشه در همدان/ گرایش قاچاقچیان به خرده‌فروشی مواد با موتورسیکلت