کلاهبردار میلیونی در شیراز به آخر خط رسید

چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵
کلاهبردار میلیونی در شیراز به آخر خط رسید

رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به کلاهبرداری 270 میلیون ریالی از یک شهروند شیرازی به بهانه انجام کارهای ویزا برای سفر خارجی وی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از اداره اطلاع‌رسانی حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، سیروس حیدری اظهار داشت: پرونده‌ای از کلانتری 20 گل سرخ شیراز با موضوع کلاهبرداری به پلیس آگاهی این استان ارسال شد که در آن پرونده، یکی از شهروندان به کلانتری مراجعه و مدعی می‌شود، شخصی در قبال گرفتن 270 میلیون ریال از وی،‌ می‌گوید کارهای ویزا و رفتن او و فرزندش را به یکی از کشورهای اروپایی ظرف دو ماه انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: مالباخته این مبلغ را به‌ حساب آن شخص واریز می‌کند، اما پس از گذشت چند ماه هیچ اقدامی برای وی صورت نمی‌گیرد که در نهایت، ضمن شکایت از آن فرد، از طریق مراجع قضائی حکم جلب وی را اخذ می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس اظهار کرد: توسط مأموران، متهم دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات، او به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری 270 میلیون ریال از شاکی به بهانه انجام کارهای ویزا برای رفتن وی و فرزندش به یکی از کشورهای اروپایی اقرار کرد.

حیدری گفت: در این مورد پرونده تشکیل و به همراه فرد کلاهبردار به دادسرا ارسال که از آن طریق با قرار وثیقه، روانه زندان شد.

وی به شهروندان هشدار داد که به وعده‌های دروغین افراد توجه نکنند و در مورد چنین پیشنهادها، تحقیقات لازم را انجام داده و پس از اطمینان اقدام کنند زیرا دادن وعده‌های دروغین توسط افراد کلاهبردار برای دستیابی به اهداف خود، از شگردهای آنان است.

کلاهبردار میلیونی در شیراز به آخر خط رسید