شهدا حافظ آبروی کشور هستند/ لزوم حفظ دستاوردهای نظام با زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵
شهدا حافظ آبروی کشور هستند/ لزوم حفظ دستاوردهای نظام با زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا

فرمانده سپاه خلخال با بیان اینکه شهدا حافظ آبروی کشور هستند؛ بر لزوم حفظ دستاوردهای نظام با زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا تأکید کرد.

 به گزارش خبرگزای فارس از اردبیل، سرهنگ پاسدار مصطفی کریمی عصر امروز در مراسم یادواره آبروی کوچه‌ها، افتخار محله‌‌ها که با محوریت شهید رحیم‌الله قدرتی و در کوچه شهید قدرتی خلخال برگزار شد، اظهار کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس حافظ آبروی کشور بوده و هستند.

وی با اشاره به بصیرت شهدا در تبعیت از ولایت و پیروی از امام خمینی(ره) تصریح کرد: شهدا برای حرکت مسیری جز مسیر سیدالشهدا(ع) نداشتند و در همین راه با دفاع از وطن به لقاءالله پیوستند.

فرمانده سپاه خلخال با تقدیر از دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: وظیفه ما معرفی راه شهداست و اکنون در کنار حفظ دستاورد امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس، باید اندیشه شهدا را به نسل امروز انتقال دهیم تا آنها نیز رهرو شهدا شوند.

کریمی با تجلیل از خانواده معظم شهید رحیم‌الله قدرتی افزود: صبوری خانواده شهدا بزرگترین درس برای جامعه بوده و این درس شجاعت و صبوری برگرفته از نهضت خونبار عاشورا و حضرت زینب(س) است.

وی بر لزوم حفظ دستاوردهای نظام با زنده نگه‌داشتن یاد شهدا تأکید کرد و یاد و خاطره شهید بسیجی مدافع حرم فرید کاویانی اولین شهید مدافع حرم شهرستان خلخال را گرامی داشت.

در ادامه مراسم مادر و برادر شهید رحیم‌الله قدرتی و همرزم شهید سید نصرالله فاطمی‌نیا لحظاتی برای جمع حاضر به خاطره‌گویی پرداختند.

در ادامه گروه تواشیح نور ولایت اندبیل به اجرای تواشیح در مورد شهدا پرداخته و با مداحی و سوگواری در وداع با شهیدان، مراسم به پایان رسید.

از: خبرگزاری فارس
شهدا حافظ آبروی کشور هستند/ لزوم حفظ دستاوردهای نظام با زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا