کاهش تورم به قیمت افزایش رکود و بیکاری/ رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد

شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵
کاهش تورم به قیمت افزایش رکود و بیکاری/ رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش تورم در دولت به قیمت افزایش رکود و بیکاری صورت گرفته، گفت: رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شده است.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شمال استان تهران در ارزیابی وضع عملکردی دولت در حوزه معیشت و اقتصاد کشور اظهار کرد: نمی‌توان به دولت دکتر روحانی در حوزه معیشت و اشتغال و درمجموع اقتصاد، نمره قبولی داد.

وی تصریح کرد: متأسفانه با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت تدبیر و امید، بیکاری بیشتر و رکود در این فاصله عمیق‌تر شده است.

ثروتی با تأکید بر اینکه متأسفانه در دولت یازدهم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کم صورت گرفته، اضافه کرد: این همه راجع به مسائل پیرامون نفت صحبت می‌کنند؛ در حالی که میزان سرمایه‌گذاری کمتر از قبل است.

عضو مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیکاری نمودار صعودی و ایجاد اشتغال روند نزولی داشته است، تصریح کرد: در حوزه مسکن هم شاهد این ضعف‌ها هستیم.

ثروتی با بیان اینکه گفت‌وگو با دنیا پارامتری مثبت در دولت یازدهم بود، اضافه کرد: متأسفانه این امتیاز جنبه منفی به خود گرفت؛ زیرا در جریان این مذاکرات همه امتیازات را دادیم و تنها در بحث صادرات نفت اقداماتی انجام شده و تحول اقتصادی رخ نداده است.

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در برجام نتیجه مثبتی نگرفتیم، تغییر نگاه در عملکرد دولت را در کاهش تورم مثبت دانست و تصریح کرد: کاهش تورم به قیمت افزایش دامنه رکود، کاهش ساخت مسکن و میزان اشتغال و سرمایه‌گذاری انجام شده است.

ثروتی اظهار کرد: وقتی جلوی سرمایه‌گذاری را بگیریم، تورم خود به خود پایین می‌آید؛ کاهش تورم در صورتی خوب است که در جریان آن اشتغال ایجاد شود و سرمایه‌گذاری را در کنار رونق اقتصادی قرار دهیم.

کاهش تورم به قیمت افزایش رکود و بیکاری/ رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد