Home

مساجد به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مساجد با هدف ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود.

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
مساجد به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود

فاطمه اشدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: مساجد با هدف ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود.

وی افزود: از این آمادگی برخورداریم تا این مساجد به مرکزی برای ارائه آموزش‌های حقوقی شهروندی تبدیل شود تا معضلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: با تحقق این مهم می‌توان قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان را از معضلات اجتماعی بیمه کرد تا دچار آسیب‌ها نشوند.

* مسؤولان باید راهکارهای عملیاتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی تدوین کنند

اشدری تصریح کرد: برای رفع معضلات اجتماعی باید مسؤولان دست به دست هم دهند تا بتوانیم با به‌کارگیری راهکارهای عملیاتی و اجرایی، شرایطی را فراهم کنیم تا آحاد جامعه در هر سنی کمتر در معرض آسیب و خطرات ناشی از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهر بدون شهروند به درد هیچ مدیری نمی‌خورد، مطرح کرد: مدیران اجتماعی بیمار هم به درد مردم نمی‌خورند زیرا چنین مسؤولانی در رفع مشکلات مردم تأثیرگذار نیستند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: به عنوان نمونه برخی مسؤولان در زمان انتخابات به یکدیگر تهمت می‌زنند، غیبت و دروغ می‌گویند و به قدری درگیر نزاع‌های سیاسی می‌شوند که از اخلاق‌مداری فاصله گرفته و مردم را به فراموشی می‌سپارند.

اشدری اضافه کرد: مسؤولانی که سر کار می‌آیند باید واقعاً دغدغه رفع مشکل مردم را داشته و گرفتاری آن‌ها را مشکلات خود بدانند و در رفع آن‌ها تلاش کنند.

* رعایت حقوق شهروندی به مسؤولان آموزش داده شود

وی بیان کرد: رعایت حقوق شهروندی تنها برای مردم نباید آموزش و تبیین شود بلکه باید به مسؤولان هم آموزش‌های لازم ارائه شود تا آن‌ها به این حقوق احترام و به آن عمل کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: باید با اجرای برنامه‌های آموزشی مؤثر برای قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان در معرض آسیب، گرفتاری‌های آن‌ها را برطرف کنیم.