مساجد به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
مساجد به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مساجد با هدف ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود.

فاطمه اشدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: مساجد با هدف ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود.

وی افزود: از این آمادگی برخورداریم تا این مساجد به مرکزی برای ارائه آموزش‌های حقوقی شهروندی تبدیل شود تا معضلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: با تحقق این مهم می‌توان قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان را از معضلات اجتماعی بیمه کرد تا دچار آسیب‌ها نشوند.

* مسؤولان باید راهکارهای عملیاتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی تدوین کنند

اشدری تصریح کرد: برای رفع معضلات اجتماعی باید مسؤولان دست به دست هم دهند تا بتوانیم با به‌کارگیری راهکارهای عملیاتی و اجرایی، شرایطی را فراهم کنیم تا آحاد جامعه در هر سنی کمتر در معرض آسیب و خطرات ناشی از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهر بدون شهروند به درد هیچ مدیری نمی‌خورد، مطرح کرد: مدیران اجتماعی بیمار هم به درد مردم نمی‌خورند زیرا چنین مسؤولانی در رفع مشکلات مردم تأثیرگذار نیستند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: به عنوان نمونه برخی مسؤولان در زمان انتخابات به یکدیگر تهمت می‌زنند، غیبت و دروغ می‌گویند و به قدری درگیر نزاع‌های سیاسی می‌شوند که از اخلاق‌مداری فاصله گرفته و مردم را به فراموشی می‌سپارند.

اشدری اضافه کرد: مسؤولانی که سر کار می‌آیند باید واقعاً دغدغه رفع مشکل مردم را داشته و گرفتاری آن‌ها را مشکلات خود بدانند و در رفع آن‌ها تلاش کنند.

* رعایت حقوق شهروندی به مسؤولان آموزش داده شود

وی بیان کرد: رعایت حقوق شهروندی تنها برای مردم نباید آموزش و تبیین شود بلکه باید به مسؤولان هم آموزش‌های لازم ارائه شود تا آن‌ها به این حقوق احترام و به آن عمل کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: باید با اجرای برنامه‌های آموزشی مؤثر برای قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان در معرض آسیب، گرفتاری‌های آن‌ها را برطرف کنیم.

از: خبرگزاری فارس
مساجد به سرای فرهنگی مسجد محله تبدیل می‌شود