وجود 555 روستای بالای 30 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
وجود 555 روستای بالای 30 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 555 روستا بالای 30 خانوار با دهیاری در استان داریم، گفت: 164 روستای بالای 20 خانوار را برای دریافت کد به وزارت کشور ارسال کردیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، داریوش مظفر پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دستور کار جلسه اظهار کرد: همه بر موضوع آموزش واقف هستیم و بر اساس قانون یک تا سه درصد بودجه دهیاری‌ها صرف آموزش شود.

مدیرکل امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سنوات قبل دفتر امور روستایی مبلغی را از سرجمع اعتبارات برای آموزش در نظر می‌گرفت و با مراکز آموزشی قرارداد منعقد می‌کرد، بیان داشت: در حال حاضر هر دهیاری موظف است که اعتبارات آموزش را هزینه کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم که در هر شهرستان یک دهیاری به عنوان دهیاری مادر سه درصد اعتبارات را جذب کند تا آموزش‌های لازم صورت گیرد.

این مسؤول با بیان اینکه برای آموزش اعضای شوراها توان پرداخت هزینه آموزش را نداریم، گفت: حساب مالی دهیاری‌ها مطابق قانون اعمال می‌شود.

مظفر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال گذشته بخش زیادی از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد آسفالت شدند، گفت: در سال گذشته بیش از سهمیه قیر دریافت کردیم و تعداد زیادی از روستاهای استان را آسفالت کردیم.

مدیرکل امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 200 روستا تفاهم‌نامه جهت آسفالت منعقد شده که بر این اساس زیرسازی توسط دهیاران صورت گیرد و بنیاد مسکن اقدام به آسفالت خواهد کرد.

وی بیان کرد: شهرستان‌های بویراحمد، دنا، گچساران، چرام و بهمئی در خصوص تفاهم‌نامه برای زیرسازی و آسفالت روستاها به نسبت بهتر عمل کردند.

این مسوول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه تعداد روستاهای دارای سکنه کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری سال 90، یک‌هزار و 676 روستا داریم، گفت: 555 روستا بالای 30 خانوار با دهیاری در استان داریم و 164 روستای بالای 20 خانوار را برای دریافت کد به وزارت کشور ارسال کردیم.

وجود 555 روستای بالای 30 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد
jkkjkjkjkj