Home

سبک زندگی شهدا باید در جامعه ترویج یابد/ مدل آوازه شهدا را باید در جبهه مدافعان حرم دید

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
سبک زندگی شهدا باید در جامعه ترویج یابد/ مدل آوازه شهدا را باید در جبهه مدافعان حرم دید

راوی و پیشکسوت دفاع مقدس بر لزوم ترویج سبک زندگ شهدا در جامعه تأکید کرد و گفت: امروز مدل آوازه شهدا را باید در جبهه مدافعان حرم دید.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، سردار حسین کاجی صبح امروز در یادواره شهدای صنعت مس و دو شهید گمنام در شهر سرچشمه اظهار داشت: در واقع یادواره‌های شهدای ما صحبت از 2 هزار و 888 شبانه‌روز عملیات، شهید، مجروح، بمباران و ... است.

وی بیان داشت: هشت سال جنگ به معنی 19 عملیات بزرگ، 19 عملیات متوسط و 125 عملیات کوچک و یک‌هزار شب در مقابل عراقی‌ها حمله‌ور شدن و 200 شبانه روز در مقابل عراقی‌ها ایستادن است.

راوی و پیشکسوت دفاع مقدس با بیان اینکه در روزهای جنگ یک‌ هزار و 650 نوع از انواع گلوله در عملیات خیبر و جزیره مجنون بر سرمان بارید، خاطرنشان کرد: با یادواره شهدا درصدد معرفی دفاع مقدس و شهدا به نسل جدید هستیم، تا همیشه یاد و نام شهدا زنده و جاودان بماند.

کاجی،‌ شهدا را امامزادگان عشق دانست که در 18 هزار نقطه ایران دفن شده‌اند و عنوان کرد: در جنگ 750 تک فرزند خانواده به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و این شهدا حاضر و ناظر هستند.

این فرمانده دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی در ظاهر جنگ بین ایران و عراق بود، اما ما از 13 کشور دنیا اسیر داشتیم و از 44 کشور غنائم جنگی گرفتیم.

وی ابراز داشت: این یادواره‌ها عظمت و اقتدار شهدا را می‌رساند، جنگ برکات دارد و امروز مدل آوازه شهدا را باید در جبهه مدافعان حرم ببینیم.

راوی و پیشکسوت دفاع مقدس با بیان اینکه با دیدن لشکریان جبهه دفاع از حرم می‌بینیم جبهه امام زمان(عج) در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: جبهه امام زمان(عج) در واشنگتن و توکیو نیست بلکه در شام، خلیج فارس، ایران و عراق است.

وی، به‌کارگیری واژه را برای شهدای گمنام بسیار اندک دانست و افزود: یادواره شهدا برگزار کردیم که بگوییم ما آل علی(ع) هستیم و هر کس با آل علی(ع) در افتاد ور افتاد.

کاجی متذکر شد: شهید حرف کمی نیست، بدین منظور باید یاد بگیریم که شهیدوار و شهیدگونه زندگی کنیم، زیرا رمز پیروزی شهدا انس با نماز و اهل بیت(ع) بود.

سبک زندگی شهدا باید در جامعه ترویج یابد/ مدل آوازه شهدا را باید در جبهه مدافعان حرم دید