افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران در حرم حضرت معصومه(س)

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران در حرم حضرت معصومه(س)

رئیس اداره امور زائران غیر ایرانی آستان مقدس از افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران از سراسر جهان در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س)، کمال ثریا اردکانی با اشاره به افزایش حضور گردشگران خارجی در حرم مطهر گفت: میزبانی از گردشگران در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر گردشگران فرانسوی اضافه کرد: علاوه بر تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای خصوصاً مسائل ترکیه، بحث اطلاع‌رسانی به راهنمایان تور در خصوص چگونگی پذیرش گردشگران از سوی حرم مطهر، تشریح ملاحظات و قوانین میزبانی از گردشگران در حرم بانوی کرامات برای آژانس‌ها و راهنمایان گروه‌ها، بازدید آژانس‌های مسافرتی اروپایی از حرم مطهر در چند ماه گذشته و قرار دادن این مکان مقدس در لیست اماکن مورد بازدید گردشگران، همکاری با آژانس‌ها و مشخص کردن محدوده زمان پذیرش و میزبانی از گردشگران از جمله دلایل افزایش آمار گردشگران است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: غالب گردشگران ضمن ابراز خوشحالی برای بازدید از این فضای معنوی ابراز می‌کنند که نگرش آنان در خصوص اسلام و ایران به نسبت قبل از سفر کاملاً دگرگون شده و بیشتر با مقام و منزلت زن در اسلام آشنا شده‌اند، همچنین برخی از گردشگران هنگام حضور در حرم بانوی کرامت متاثر می‌شوند.

افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران در حرم حضرت معصومه(س)