Home

افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران در حرم حضرت معصومه(س)

رئیس اداره امور زائران غیر ایرانی آستان مقدس از افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران از سراسر جهان در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خبر داد.

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
افزایش ۴۲ درصدی حضور گردشگران در حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س)، کمال ثریا اردکانی با اشاره به افزایش حضور گردشگران خارجی در حرم مطهر اظهار کرد: میزبانی از گردشگران در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به افزایش چشمگیر گردشگران فرانسوی عنوان کرد: علاوه بر تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای خصوصاً مسائل ترکیه، بحث اطلاع رسانی به راهنمایان تور در خصوص چگونگی پذیرش گردشگران از سوی حرم مطهر، تشریح ملاحظات و قوانین میزبانی از گردشگران در حرم بانوی کرامات برای آژانس‌ها و راهنمایان گروه‌ها، بازدید آژانس‌های مسافرتی اروپایی از حرم مطهر در چند ماه گذشته و قرار دادن این مکان مقدس در لیست اماکن مورد بازدید گردشگران، همکاری با آژانس‌ها و مشخص کردن محدوده زمان پذیرش و میزبانی از گردشگران از جمله دلایل افزایش آمار گردشگران است.
رئیس اداره زائران غیر ایرانی ادامه داد: غالب گردشگران ضمن ابراز خوشحالی برای بازدید از این فضای معنوی، ابراز میکنند که نگرش آنان در خصوص اسلام و ایران به نسبت قبل از سفر کاملا دگرگون شده و بیشتر با مقام و منزلت زن در اسلام آشنا شده‌اند، همچنین برخی از گردشگران در هنگام حضور در حرم بانوی کرامت متاثر می‌شوند.
انتهای پیام/78009