آموزش نیروهای مسلح در حوزه قوانین موجب صیانت از آنان می‌شود

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
آموزش نیروهای مسلح در حوزه قوانین موجب صیانت از آنان می‌شود

دادستان نظامی هرمزگان گفت: نیروهای مسلح کشورمان الگوی اخلاق و ایمان هستند و باید با آموزش مداوم قوانین در رده‌های مختلف زمینه صیانت از آنان را فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، نادر فرامرزپور پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان دادستان نظامی استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به نقش و جایگاه نیروهای مسلح در تأمین امنیت مردم، حراست و صیانت از نیروها در بدنه قوای مسلح اهمیت فراوانی دارد و سازمان قضایی نیروهای مسلح در این زمینه محوری‌ترین وظایف را بر اساس قانون و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دوش دارد.

وی افزود: اولویت اصلی ما در استان هرمزگان باید آموزش مداوم به نیروها و همکاری با فرماندهان در اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم باشد و تجربه نشان داده که آموزش تأثیر فراوانی در کاهش وقوع جرم در سطوح مختلف اجتماع داشته است.

دادستان نظامی هرمزگان با بیان این که رسالت اصلی ما صیانت از نیروهای مسلح و از بین بردن زمینه‌های ارتکاب جرم در میان پرسنل نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که بخش عمده‌ای از ارتکاب جرم به دلیل عدم آگاهی پرسنل از قوانین و مقررات است.

فرامرزپور تأکید کرد: بر اساس آمارهای مستدل سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح در سراسر کشور، نیروهای مسلح ما به واسطه ایمان، اراده و سلامت و عزت نفس با تلاش و کوشش مستمر ضمن ارتقای امنیت عمومی کشور، سلامت مجموعه خود را نیز به خوبی حفظ کرده‌اند و امروز نیروهای مسلح ما در بعد داخلی و خارجی الگویی برای همه اقشار جامعه و برای ارتش‌های جهان هستند.

وی ادامه داد: اولویت مهم دیگر ما در استان هرمزگان، حفظ وحدت در میان نیروهای مسلح و تشکیلات قضایی به منظور صیانت از پرسنل نظامی است. ما معتقدیم که سازمان قضایی نیروهای مسلح ضامن اجرای اجرای اوامر فرماندهان نظامی است.

دادستان نظامی هرمزگان عنوان کرد: تعامل سازنده با مسؤولان استان با رعایت اصل بی‌طرفی و حفظ استقلال دادگاه نظامی بدون شک منجر به تقویت اعتماد مردم نیز خواهد شد.

فرامرزپور تصریح کرد: کاهش زمان دادرسی و حفظ کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها از دیگر اولویت‌های مهم ما در سازمان قضایی نیروهای مسلح است که تلاش خواهیم کرد با همکاری فرماندهان عالی نظامی استان به تحقق آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

آموزش نیروهای مسلح در حوزه قوانین موجب صیانت از آنان می‌شود