مسیرهای راهپیمایی 13 آبان در خراسان جنوبی مملو از جمعیت/ انتقاد مردم از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
مسیرهای راهپیمایی 13 آبان در خراسان جنوبی مملو از جمعیت/ انتقاد مردم از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور

مسیرهای راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 11 شهرستان خراسان جنوبی مملو از جمعیت بود و پیام مشترک انتقاد از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، راهپیمایی 13 آبان در بیرجند با حضور دانش آموزان و آحاد مردم ساعت 9 صبح از میدان شهدا تا میدان ابوذر برگزار شد.

مردم از اقشار مختلف از روحانی تا مداحان اهل بیت(ع)، از دانش آموز تا دانشجو، از مدرس دانشگاه تا فرهنگیان آموزش و پرورش، از پیر تا جوان و از دختر تا پسر همگی با سردادن شعارهایی علیه استکبار جهانی خواستار هوشیاری مسؤولان مقابل نفوذ دشمن شدند.

همچنین در پارچه نوشته‌هایی تاکید بر توان و دانش داخلی و پرهیز از نگاه به سوی غرب دیده می شد.

در شهرستان فردوس نیز راهپیمایی ساعت 9 از میدان 15 خرداد آغاز و تا خیابان مدرس و مصلی امام خمینی(ره) ادامه یافت.

در این شهرستان نیز مردم علاوه بر شعارهای استکبارستیزی خواستار ایستادگی محلک مسؤولان مقابل غرب شدند.

در شهرستان نهبندان نیز راهپیمایی ساعت 9 از مزار شهدای گمنام آغاز و در مسیر بلوار معلم، چهار راه معلم، میدان بسیج و مصلی امام علی(ع) مردم شعارهای کوبنده استکبارستیزی سر دادند که محور اصلی آنان ایستادگی در مقابل دشمن اصلی اسلام و انقلاب یعنی آمریکا بود.

در شهرستان طبس، راهپیمایی ساعت 10 صبح از بلوار امام خمینی(ره) آغاز و مسیر راهپیمایی از میدان امام خمینی(ره)،خیابان شهید محمد منتظری و مصلی نماز جمعه(مسجد جامع کبیر) بود که انقلابیون طبسی علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند و بر هوشیاری ملت و مسئولان در مقابل نفوذ تاکید کردند.

در شهرستان قاین علی رغم اینکه قاینی ها این روزها در حال برداشت گل زعفران هستند اما از ساعات اولیه راهپیمایی از ساعت 9 صبح  در میدان امام خمینی(ره) جمع شدند و با حرکت در مسیر میدان طالقانی، خیابان مصلی و مصلی نماز جمعه مسیرهای راهپیمایی را مملو از جمعیت عاشق به انقلاب اسلامی کردند.

در شهرستان بشرویه راهپیمایی 9 صبح آغاز و مسیر آن نیز از میدان امام خمینی(ره)، بلوار انقلاب اسلامی و مزار شهدای گمنام با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان پر شده بود.

در شهرستان سرایان راهپیمایی از ساعت 9:30 صبح از میدان قدس و اقشار مردم از پیر و جوان، دختر و پسر، کارگر و کارمند با گذشت از خیابان امام خمینی(ره) و حضور در حسینیه سیدالشهدا(ع) علیه سیاست های استکباری آمریکا شعار دادند و نفوذ دشمن را خطرناک‌ترین توطئه امروز خواندند.

در شهرستان درمیان نیز راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از میدان ابوذر ،میدان شهید حمزه‎ای، بلوار امام رضا(ع) و مدرسه شهید باهنر مردم شیعه و سنی وحدت را به نمایش گذاشتند و شعار مشترک آنان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بود.

در شهرستان سربیشه نیز راهپیمایی از ساعت 10 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از میدان 13آبان، میدان طالقانی، میدان امام خمینی(ره) و مهدیه با حضور عاشقان انقلاب به خصوص دانش آموزان و فرهنگیان مزین شده بود.

در شهرستان زیرکوه هم راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از بلوار امام رضا(ع)، سه راه جهاد و میدان آیت الله فقیه شاهد حضور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی بود که علی رغم مشکلات متعدد اقتصادی آمده بودند تا باری دیگر به انقلاب دوم ملت ایران تجدید میثاق کنند.

در شهرستان خوسف دیار گل های نرگس و شهر بزرگانی همچون عبادی راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از مسجد جامع، خیابان شهید مطهری، میدان شهید قهرمان و بلوار شهید بهشتی شاهد حضور باشکوه مردم مومن این دیار بود.

خوسفی ها نیز بر هوشیاری مسئولان در همه بخش ها مقابل توطئه نفوذ تاکید کردند و خواستار توجه به توان داخلی و قطع امید به خارج از مرزها شدند.

برگه های مسابقه عکاسی نیز از سوی کانال مردمی بی تعارف با همکاری خبرگزاری فارس خراسان جنوبی در راهپیمایی امروز توزیع شد.

مسیرهای راهپیمایی 13 آبان در خراسان جنوبی مملو از جمعیت/ انتقاد مردم از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور