Home

مسیرهای راهپیمایی 13 آبان در خراسان جنوبی مملو از جمعیت/ انتقاد مردم از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور

مسیرهای راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 11 شهرستان خراسان جنوبی مملو از جمعیت بود و پیام مشترک انتقاد از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور بود.

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
مسیرهای راهپیمایی 13 آبان در خراسان جنوبی مملو از جمعیت/ انتقاد مردم از نگاه برخی مسؤولان به خارج کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، راهپیمایی 13 آبان در بیرجند با حضور دانش آموزان و آحاد مردم ساعت 9 صبح از میدان شهدا تا میدان ابوذر برگزار شد.

مردم از اقشار مختلف از روحانی تا مداحان اهل بیت(ع)، از دانش آموز تا دانشجو، از مدرس دانشگاه تا فرهنگیان آموزش و پرورش، از پیر تا جوان و از دختر تا پسر همگی با سردادن شعارهایی علیه استکبار جهانی خواستار هوشیاری مسؤولان مقابل نفوذ دشمن شدند.

همچنین در پارچه نوشته‌هایی تاکید بر توان و دانش داخلی و پرهیز از نگاه به سوی غرب دیده می شد.

در شهرستان فردوس نیز راهپیمایی ساعت 9 از میدان 15 خرداد آغاز و تا خیابان مدرس و مصلی امام خمینی(ره) ادامه یافت.

در این شهرستان نیز مردم علاوه بر شعارهای استکبارستیزی خواستار ایستادگی محلک مسؤولان مقابل غرب شدند.

در شهرستان نهبندان نیز راهپیمایی ساعت 9 از مزار شهدای گمنام آغاز و در مسیر بلوار معلم، چهار راه معلم، میدان بسیج و مصلی امام علی(ع) مردم شعارهای کوبنده استکبارستیزی سر دادند که محور اصلی آنان ایستادگی در مقابل دشمن اصلی اسلام و انقلاب یعنی آمریکا بود.

در شهرستان طبس، راهپیمایی ساعت 10 صبح از بلوار امام خمینی(ره) آغاز و مسیر راهپیمایی از میدان امام خمینی(ره)،خیابان شهید محمد منتظری و مصلی نماز جمعه(مسجد جامع کبیر) بود که انقلابیون طبسی علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند و بر هوشیاری ملت و مسئولان در مقابل نفوذ تاکید کردند.

در شهرستان قاین علی رغم اینکه قاینی ها این روزها در حال برداشت گل زعفران هستند اما از ساعات اولیه راهپیمایی از ساعت 9 صبح  در میدان امام خمینی(ره) جمع شدند و با حرکت در مسیر میدان طالقانی، خیابان مصلی و مصلی نماز جمعه مسیرهای راهپیمایی را مملو از جمعیت عاشق به انقلاب اسلامی کردند.

در شهرستان بشرویه راهپیمایی 9 صبح آغاز و مسیر آن نیز از میدان امام خمینی(ره)، بلوار انقلاب اسلامی و مزار شهدای گمنام با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان پر شده بود.

در شهرستان سرایان راهپیمایی از ساعت 9:30 صبح از میدان قدس و اقشار مردم از پیر و جوان، دختر و پسر، کارگر و کارمند با گذشت از خیابان امام خمینی(ره) و حضور در حسینیه سیدالشهدا(ع) علیه سیاست های استکباری آمریکا شعار دادند و نفوذ دشمن را خطرناک‌ترین توطئه امروز خواندند.

در شهرستان درمیان نیز راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از میدان ابوذر ،میدان شهید حمزه‎ای، بلوار امام رضا(ع) و مدرسه شهید باهنر مردم شیعه و سنی وحدت را به نمایش گذاشتند و شعار مشترک آنان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بود.

در شهرستان سربیشه نیز راهپیمایی از ساعت 10 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از میدان 13آبان، میدان طالقانی، میدان امام خمینی(ره) و مهدیه با حضور عاشقان انقلاب به خصوص دانش آموزان و فرهنگیان مزین شده بود.

در شهرستان زیرکوه هم راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از بلوار امام رضا(ع)، سه راه جهاد و میدان آیت الله فقیه شاهد حضور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی بود که علی رغم مشکلات متعدد اقتصادی آمده بودند تا باری دیگر به انقلاب دوم ملت ایران تجدید میثاق کنند.

در شهرستان خوسف دیار گل های نرگس و شهر بزرگانی همچون عبادی راهپیمایی از ساعت 9 صبح آغاز و مسیرهای راهپیمایی از مسجد جامع، خیابان شهید مطهری، میدان شهید قهرمان و بلوار شهید بهشتی شاهد حضور باشکوه مردم مومن این دیار بود.

خوسفی ها نیز بر هوشیاری مسئولان در همه بخش ها مقابل توطئه نفوذ تاکید کردند و خواستار توجه به توان داخلی و قطع امید به خارج از مرزها شدند.

برگه های مسابقه عکاسی نیز از سوی کانال مردمی بی تعارف با همکاری خبرگزاری فارس خراسان جنوبی در راهپیمایی امروز توزیع شد.