بازدید رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از کارخانه کاشی در یزد

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
بازدید رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از کارخانه کاشی در یزد

در آغاز سفر یک‌روزه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، یکی از کارخانه‌های کاشی در یزد مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مصطفی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران و قائم مقاوم وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در آغاز سفر خود به استان یزد از کارخانه کاشی مسعود در یزد بازدید کرد.

وی، یزد را قطب تولید کاشی و سرامیک ایران دانست و اظهار داشت: باید برای فروش محصولات کاشی و سرامیک کشور به ویژه استان یزد به دنبال بازارهای جهانی باشیم.

به گزارش فارس، این کارخانه کاشی در کیلومتر چهار جاده یزد ـ تهران قرار گرفته و با سرمایه گذاری 291166 میلیون ریال برای 400 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

این کارخانه در فضایی به وسعت 14 هزار مترمربع احداث شده و سالانه ظرفیت تولید 7 میلیون و 200 مترمربع انواع کاشی و سرامیک را داراست.

خسروتاج امروز در ادامه سفر خود به استان یزد، صبح امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات در استانداری شرکت می‌کند و نیز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان حضور می‌یابد.

استان یزد قطب تولید کاشی و سرامیک است و در حال حاضر 45 درصد کاشی و سرامیک کشور در این استان تولید می‌شود و رتبه نخست صادرات استان یزد نیز مربوط به این محصول است.

بازدید رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از کارخانه کاشی در یزد