آسیب فضای مجازی تغییر سبک زندگی و ارزش‌ها است

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
آسیب فضای مجازی تغییر سبک زندگی و ارزش‌ها است

مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید گفت: آسیب فضای مجازی تغییر سبک زندگی و ارزش‌ها است که بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد فروهر نشست بصیرتی با موضوع خانواده و آسیب‌های فضای مجازی با حضور اولیا دانش‌آموزان و دانش‌آموزان به صورت مجزا در دبیرستان فاطمیه شهر زاویه برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد فروهر در این مراسم اظهار داشت: فضای مجازی در دنیای امروز به عنوان پدیده نوین در اجتماعات انسانی وارد شده و در حال گسترش است.

وی با تصریح به تربیت اسلامی خانواده‌ها افزود: تحقیقات نشان می‌دهد که بین تأثیرات فضای مجازی و تربیت خانواده‌ها، رابطه معناداری وجود دارد، خانواده‌هایی که اصول و مبانی تربیت دینی و اسلامی را رعایت می‌کنند و محبت بیشتر و رابطه دوستانه‌ای با  فرزندان خود دارند، کمتر در معرض تأثیرات منفی فضای مجازی قرار می‌گیرند.

مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه قم بیان کرد: همین فضا آسیب‌های متعددی را با خود به دنبال داشته که یکی از اصلی‌ترین این آسیب‌ها، تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌هایی، همچون حجاب و حیا در میان بانوان و دختران جوان، قشری که قرار است  پرورش‌دهنده‌ نسل‌های بعدی باشند و با تغییر در هویتشان، می‌توان هویت نسل ایرانی را استحاله کرد، غرب و حاکمان فضای مجازی برای نیل به چنین هدفی، برنامه‌ریزی گسترده دارند.

حجت‌الاسلام فروهر با تاکید بر نقش کلیدی مادران در تربیت فرزندان تصریح کرد: کلید اصلی تربیت فرزندان در دست مادران است، چرا که مادر بیشترین زمان را با فرزندان خود می‌گذرانند و در تربیت و ارتقای شخصیت آنها نقش اساسی را بر عهده دارد.

آسیب فضای مجازی تغییر سبک زندگی و ارزش‌ها است