کشف 55 هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق در رشت

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
کشف 55 هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق در رشت

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان از کشف 55 هزار و 826 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در رشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی یوسفی ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش دپوی لوازم آرایشی غیر مجاز در یک انبار در این شهرستان اظهار کرد: پلیس گیلان موضوع مذکور را پیگیری کرده است.

وی به شناسایی و بازرسی از انبار مذکور توسط ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: ماموران در بازرسی از انبار مذکور 55 هزار و 826 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز در شش نشان مختلف خارجی را کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با بیان اینکه لوازم آرایشی کشف شده مدارک گمرکی و بهداشتی ندارند، تصریح کرد: یک متهم در راستای کشف لوزام آرایشی و بهداشتی قاچاق مذکور برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شده است.

یوسفی، ارزش لوازم آرایشی و بهداشتی کشف شده را 350 میلیون ریال خواند و بیان کرد: برخورد با کالای غیر مجاز از فعالیت‌های پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

*دستگیری سارقان لوازم خانگی در لنگرود

فرمانده انتظامی گیلان نیز در جلسه مذکور به شکایت فردی مبنی بر سرقت کالای فروشگاه لوازم خانگی در لنگرود اشاره کرد و گفت: پلیس موضوع مذکور را پیگیری کرده است.

سردار محمدرضا میرحیدری به مشکوک شدن پلیس به یکی از کارگران فروشگاه لوازم خانگی مذکور اشاره کرد و افزود: متهم در تحقیقات پلیسی به سرقت لوازم خانگی از فروشگاه و انتقال آن به منزل مسکونی خود اعتراف کرده است.

وی با بیان اینکه ماموران انتظامی با اخذ حکم قضایی در بازرسی از منزل متهم 261 قلم لوازم خانگی کشف کردند، تصریح کرد: دو همدست متهم مذکور دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی گیلان، حسابدار فروشگاه لوازم خانگی را سردسته باند سرقت خواند و بیان کرد: فرد مذکور متواری شده و دستگیری او در دستور کار پلیس است.

میرحیدری، ارزش لوازم خانگی کشف شده را 2 میلیارد و 700 میلیون ریال دانست و خاطرنشان کرد: مکان‌های تجاری باید به انواع تجهیزات حفاظتی مجهز باشند.

*کشف 4 تن چوب قاچاق در آستارا

فرمانده انتظامی آستارا نیز در جلسه انتظامی گیلان اظهار کرد: ماموران ایستگاه بازرسی سه‌راه قلعه حین کنترل محور مواصلاتی به دو دستگاه نیسان مظنون شدند.

رسول عزیزی به توقف خودروها توسط ماموران انتظامی اشاره کرد و افزود: در بازرسی از خودروها چهار تن چوب جنگلی قاچاق کشف و ضبط شده است ضمن اینکه رانندگان خودروها دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه ارزش چوب قاچاق کشف شده 40 میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: ماموران پس از تشکیل پرونده رانندگان و چوب‌های کشف شده را به منظور سیر مراحل قانونی به اداره جنگل‌بانی آستارا تحویل دادند.

کشف 55 هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق در رشت