تعطیلی در صنعت کاشی و سرامیک نداشته‌ایم

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
تعطیلی در صنعت کاشی و سرامیک نداشته‌ایم

استاندار یزد گفت: با توجه به اینکه 16 واحد بزرگ کاشی و سرامیک در کشور تعطیل شده است، در استان یزد هیچ واحد کاشی و سرامیکی تعطیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمحمد میرمحمدی ظهر امروز در جلسه توسعه صادرات استان یزد با اشاره به مشکلاتی که از سوی صنعتگران در حوزه صادرات مطرح می‌شود، اظهار داشت: زمانی که تسهیلات با نرخ 28 درصد به صنایع پرداخت می‌شد، چندان صحبتی از مشکلاتی که اکنون مطرح می‌شود، نبود.

وی افزود: اکنون با وجود اینکه تسهیلات بانکی 18 درصدی به صنایع پرداخت می‌شود، می‌بینیم که مشکلات آنها همچنان باقی است و به نظر می‌رسد به جز مباحث مالی، مسائل دیگری در حوزه صادرات محصولات به ویژه کاشی و سرامیک وجود دارد.

میرمحمدی ادامه داد: برخی واحدهای تولیدی نه تنها نتوانستند اعتمادسازی کنند بلکه اعتماد موجود را نیز از بین بردند و با ارسال یک نوبت محصول بی‌کیفیت، بازار خود را کساد کردند.

استاندار یزد، وجود برخی ضعف‌های ساختاری و ضعف‌های حمایتی را نیز از دیگر مشکلات صنایع استان یزد در زمینه صادرات برشمرد.

در این نشست که با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، استاندار یزد سه پیشنهاد درخواست مجوز ایجاد مرکز بازرگانی مصالح ساختمانی در استرالیا، کنیا و عمان، درخواست مجوز ایجاد مرکز تجاری ایران در عراق و اختصاص اعتبار از محل اعتبارات جایزه صادراتی به محل شناسایی بازارهای هدف صادرات استان یزد را مطرح کرد که مورد بررسی قرار گرفت.

تعطیلی در صنعت کاشی و سرامیک نداشته‌ایم