امضا تفاهم‌نامه همکاری بین محیط‌ زیست و شورای اسلامی کرمانشاه

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
امضا تفاهم‌نامه همکاری بین محیط‌ زیست و شورای اسلامی کرمانشاه

مدیر‌کل محیط زیست استان کرمانشاه از امضا تفاهم‌نامه همکاری بین محیط‌ زیست و شورای اسلامی این استان خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت امکانات و نیرو محیط زیست قطعا این خلا با استفاده از توان شوراهای اسلامی شهر و روستا، پر می‌شود.

غلام‌حسین کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری محیط‌ زیست و شورای اسلامی، اظهار داشت: تجهیز روستا‌ها به دستگاه سنجش آلودگی، تفکیک زباله‌ها و بهره‌گیری از توان روستائیان در نگهداری از منابع بکر موجود در روستا‌ها از مفاد تفاهم‌نامه به امضا رسیده بین طرفین است.

وی ادامه داد: با توجه به نقش محیط زیست سالم در توسعه، پایداری و آبادانی کشور شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌دلیل پایگاه‌های مردمی با توان برنامه‌ریزی و نظارتی می‌توانند در جلب مشارکت مردمی و پرهیز از موازی‌کاری محیط زیست را یاری دهند.

مدیر‌کل محیط زیست استان کرمانشاه به 5 هزار و 500 نفر اعضای شورای اسلامی شهر و روستا استان اشاره کرد و افزود: با توجه به محدودیت امکانات و نیرو محیط زیست قطعا این خلا با استفاده از توان شوراهای اسلامی شهر و روستا، این سازمان مردم نهاد پر می‌شود.

این مسؤول با اشاره به همکاری 31 سازمان مردم نهاد در زمینه‌های مختلف با اداره‌کل محیط زیست استان کرمانشاه، تصریح کرد: با توجه به ورود ریزگردها و مشکلات بسیاری را که برای مردم به همراه دارد که نیازمند یک‌ عزم فراملی و بین‌المللی است که در این راستا بخش داخلی نیز با اختصاص امکانات بیشتری می‌تواند از مردم حمایت کند.

از: خبرگزاری فارس
امضا تفاهم‌نامه همکاری بین محیط‌ زیست و شورای اسلامی کرمانشاه