ایجاد موج در جامعه برای ترویج فرهنگ نماز/ اقدام تحسین‎برانگیز برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‎های همدان

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
ایجاد موج در جامعه برای ترویج فرهنگ نماز/ اقدام تحسین‎برانگیز برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‎های همدان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار همدان با بیان اینکه باید برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه، موج ایجاد کنیم، گفت: برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‌ها که ستاد اقامه نماز الزامی در برگزاری آن نداشت امری قابل تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، رضا قیاسی پیش از ظهر امروز در جلسه تمهید مقدمات برگزاری اجلاس استانی نماز با موضوع «نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی»،‌ با بیان اینکه موضوع نماز با اعتقاد و پشتکار در استان پیگیری می‌شود، اظهار کرد: در عصری زندگی می‌کنیم که حاکمیتش مردم را به خوبی و انسانی بودن دعوت می‌کند که باید این مهم را شکرگزار باشیم.

وی با بیان اینکه باید برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه یک موج ایجاد کنیم، گفت: وقتی به یک موضوع اهمیت دهیم آن موضوع در همه رفتار‌ها تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید چنین دیدگاهی نیز نسبت به این فریضه الهی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان با تأکید بر اینکه باید بدانیم در انجام وظایف، توجه نماز در مرحله اول اهمیت قرار دارد، افزود: برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‌ها که ستاد اقامه نماز الزامی در برگزاری آن نداشت امری قابل تقدیر است.

وی با اشاره به حرکت ولایی و میلیون اربعین در سال‌های اخیر، تصریح کرد: بیش از 30 میلیون زائر عاشقانه در این حرکت عظیم حضور می‌یابند.

قیاسی با بیان اینکه در هیچ کنگره بزرگ جهانی چنین جمعیتی را شاهد نیستیم، اظهار کرد: دولت نیز برای توسعه این موج شرایط را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه حرکت عظیم اربعین برای استکبار و طاغوت نگرانی ایجاد می‌کند، ادامه داد: اجتماع بی‌نظیر اربعین برای نابودی کفر و ظلم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان تأکید کرد: همان گونه که اجتماع مردمی در اربعین حسینی اثرگذار است نماز نیز به وی‍ژه به صورت جماعت اثرگذاری بالایی دارد.

وی با تأکید بر اینکه مردم همدان مردمی متدین و بافرهنگ هستند، گفت: در هیچ کجای کشور اجلاس شهرستانی برگزار نشده است اما در همدان شاهد این امر بودیم.

قیاسی با بیان اینکه اجلاس استانی نیز باید باشکوه، اقتدار و سربلندی برگزار شود، خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می‌رود جدی پای کار باشند و ستاد اقامه نماز را در برگزاری اجلاس استانی نماز یاری کنند.

*نماز موجب کنترل نظم اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان همدان نیز یادآور شد: نماز باعث کنترل نظم اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و راه‌اندازی موج در این بحث کار درست و الگوسازی مناسبی است.

حمیدرضا الوند خواستار تهیه کلیپ‌های یک تا دو دقیقه‌ای در 20 روز باقیمانده تا برگزاری اجلاس نماز شد و بیان کرد: در استان همدان 250 هزار کودک زیر 6 سال داریم که باید الگو‌های مناسبی به آنها ارائه شود.

وی خواستار راه‌اندازی یک غرفه با رویکرد مسائل دینی و ترویج نماز در استان شد و افزود: همدان ظرفیت‌های بالایی دارد و می‌توانیم در این غرفه کودکان و والدین را جذب کنیم که در این امر نیز باید دستگاه‌های مختلف مشارکت داشته باشند.

ایجاد موج در جامعه برای ترویج فرهنگ نماز/ اقدام تحسین‎برانگیز برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‎های همدان