گشایش رسمی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
گشایش رسمی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

بیست و دومین نمایشگاه صبح امروز در حالی با حضور حسن روحانی به صورت رسمی گشایش یافت که روز گذشته فعالیت خود را آغاز کرده بود.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با حضور حسن روحانی رسما گشایش یافت.این در حالی است که نمایشگاه مطبوعات روز گذشته و در مصلی تهران فعالیت خود را آغاز کرده بود.

امسال حدود 900 رسانه در 9 گروه «عمومی و خانواده، دین و اندیشه، فرهنگی هنری، سیاسی اقتصادی، آموزشی تخصصی، محلی و منطقه‌ای، موسسات مطبوعاتی، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها و در قالب 650 غرفه در نمایشگاه مطبوعات حضور دارند.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با شعار «شفافیت، صداقت» از تاریخ 14تا 21 آبان ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

ساعات بازدید از نمایشگاه مطبوعات 9:30 لغایت 20:30 است.

رونمایی از کتاب زنده یاد معتمدنژاد در حاشیه نمایشگاه مطبوعات صورت می‌گیرد.

جلد دوم کتاب «حقوق مطبوعات» با عنوان فضاى عمومى مطلوب براى توسعه مطبوعات و دیگر رسانه‌ها اواخر سال ١٣٩١ براى چاپ به انتشارات دفتر مطالعات و برنامه‌ریزى رسانه‌ها سپرده شد. زمانى که کتاب براى بازنگرى آخر به دست دکتر کاظم معتمدنژاد رسید ایشان در بستر بیمارى بودند و اکنون فرزند ایشان، رؤیا معتمدنژاد، بازبینى و ویرایش کرد.

این کتاب مرجع، شامل یک مقدمه و ٤ فصل است که منابع آن جداگانه در آخر هر فصل آمده است.

6 وزیر، 3 معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت در نمایشگاه مطبوعات نشست خبری خواهند داشت.

همچنین قرار است در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات از 6 رسانه در حوزه درست نویسی زبان فارسی تقدیر شود.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با همکاری معاونت مطبوعاتی برای سومین سال متوالی، جایزه درست نویسی در رسانه‌ها را اهدا می‌کند.

یک روزنامۀ سراسری، یک روزنامۀ استانی، یک روزنامۀ ورزشی، یک پایگاه خبری یا خبرگزاری، یک مجلۀ اجتماعی (با محور خانواده)، یک روزنامه که به مسائل زبان، خط و ادب فارسی اهتمام ویژه داشته باشد. این جایزه در مراسم اختتامیه نمایشگاه مطبوعات، اهدا خواهد شد.

گشایش رسمی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات
jkkjkjkjkj