نقد کتاب «لافکادیو» در چهارمحال و بختیاری

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
نقد کتاب «لافکادیو» در چهارمحال و بختیاری

کتاب «لافکادیو» با حضور مدیرکل آفرینش‌های هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این استان نقد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حسین علیجانی عصر امروز در نشست نقد کتاب اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در استان‌های سراسر کشور و همچنین چهارمحال و بختیاری رشد بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل آفرینش‌های هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد: در حال حاضر مردم با توجه به تناسب فرهنگی، محتوا، تصاویر و اهداف کتاب آن را خریداری کرده و استفاده می‌کنند که این امر ارزشمند بوده و بیانگر اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی در سطوح مختلف جامعه است.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های کتاب عنوان کرد: ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در بخش کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نقد کتاب به تقویت استعداد ادبی کودکان کمک شایانی کرده و سبب می‌شود در آینده نویسندگان زبده‌ای در کشور داشته باشیم.

علیجانی با اشاره به اینکه کتاب در ساخت زندگی کودکان و نوجوانان و همچنین آینده این مرزوبوم تأثیر فراوانی خواهد داشت، تصریح کرد: تنها به دست آوردن القابی مانند دکتر و مهندس برای انسان مفید نیست و ارزش‌های انسانی مانند شرافتمندی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که نسل آینده باید با این ارزش‌ها عجین شود.

مدیرکل آفرینش‌های هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقد کتاب «لافکادیو» اثر شل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سیلوراستاین با ترجمه مصطفی زمانی از سوی مسؤولان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری را یکی از اقدامات اثرگذار در راستای ارتقای دانش ادبی کودکان و نوجوانان دانست و گفت: نقد کتاب یکی از فعالیت‌های برجسته از سوی کودکان و نوجوانان خواهد بود که آن‌ها را به سرمایه‌های ادبی، فرهنگی و هنری غنی برای آینده کشور تبدیل می‌کند.

نقد کتاب «لافکادیو» در چهارمحال و بختیاری