حرکت دولت یازدهم به سمت ایجاد دولت الکترونیک

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
حرکت دولت یازدهم به سمت ایجاد دولت الکترونیک

فرماندار بروجرد گفت: یکی از سیاست‎ها و جهت‎گیری‎های دولت یازدهم حرکت به سمت ایجاد دولت الکترونیک است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علی کورانی‎فر ظهر امروز در جلسه ثبت وقایع حیاتی این شهرستان اظهار کرد: حرکت در راستای تحقق این مهم رضایت و رفاه اقشار مردم را نیز به همراه دارد.

وی عنوان کرد: ایجاد دولت الکترونیک دقت و دستیابی به اطلاعات کاملا مکانیزه را به دنبال دارد، بر این اساس باید همسو با این عزم دولت زمینه برای دستیابی به این هدف بیش از پیش فراهم شود.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: واگذاری بخشی از خدمات دستگاه‎های اجرایی به دفاتر خدمات پیشخوان از تردد و کثرت مراجعات به این ادارات جلوگیری و زمینه را برای پرداختن آنها به مسائل کلی‎تر فراهم می‎کند.

کورانی‎فر با اشاره به برخی مقاومت‎ها از سوی دستگاه‎های اجرایی در برون‌سپاری و واگذاری بخشی از خدمات، ادامه داد: با توجه به مزایای این اقدام برای شهروندان و مجموعه ادارات، این مهم باید به عنوان یک اولویت در شهرستان‎ها اجرایی شود.

وی آمار ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال را آماری رسمی و قابل اعتماد خواند و تاکید کرد: البته ثبت اطلاعات واقعی و دقت در انجام این مهم، اولویت اصلی در این سازمان است که باید به خوبی رعایت شود.

فرماندار بروجرد برخی آمارهای ارائه شده از سوی اداره کل ثبت احوال لرستان و میزان سهم شهرستان بروجرد درخصوص وقایع چهارگانه در لرستان را حامل پیام خوبی ندانست و تصریح کرد: بر اساس این آمارها 16 درصد ولادت، 22 درصد وفات، 16 درصد ازدواج و 22 درصد طلاق استان لرستان مربوط به این شهرستان است.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد به سمت پیری جمعیت در حال حرکت است، عنوان کرد: حجم قابل توجهی از جمعیت این شهرستان با عبور از سن میان سالی در حال پیر شدن هستند.

وی تصریح کرد: آهنگ میانگین سنی جمعیت در شهرستان بروجرد در برنامه‎ریزی‎ها در بخش‎های مختلف برای این شهرستان باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه در خصوص واگذاری یک قطعه زمین به اداره ثبت احوال بروجرد به متراژ دو هزار متر مربع بحث و تبادل‌نظر شد.

همچنین سازمان آرامستان‎های شهرداری بروجرد آمادگی خود را به منظور اختصاص فضایی برای ثبت زودهنگام وقایع وفات این شهرستان از سوی اداره ثبت احوال اعلام و درخصوص آماده‎سازی زیرساخت‎های لازم به این منظور قول همکاری داد.

حرکت دولت یازدهم به سمت ایجاد دولت الکترونیک
jkkjkjkjkj