نگاه مسئولان به حل مشکلات نگاه فرهنگی باشد/ ضرورت جمع‎آوری بنرهای تقدیر و تشکر از سطح شهر بروجرد

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
نگاه مسئولان به حل مشکلات نگاه فرهنگی باشد/ ضرورت جمع‎آوری بنرهای تقدیر و تشکر از سطح شهر بروجرد

امام جمعه بروجرد گفت: نگاه مسئولان به حل مشکلات باید نگاه فرهنگی جامع و فراگیر باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‎الاسلام حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان فرهنگ را راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه خواند و اظهار کرد: ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی و ... در فرهنگ است.

وی به نامگذاری 14 آبان ماه به نام روز فرهنگ عمومی در تقویم کشور اشاره و خاطر نشان کرد: این روز با هدف توجه به فرهنگ عمومی جامعه نامگذاری و فرصت مناسبی برای توجه بیش از پیش به این مقوله در جامعه است.

امام جمعه بروجرد تاکید کرد: تحقق شعار سال در گرو انجام اقدامات فرهنگی است، به عبارت دیگر دولت بدون ایجاد بستر فرهنگی مناسب توفیقی در جهت تحقق شعار سال ندارد.

ترابی از نگاه برخی افراد به دست بیگانگان برای حل مسائل داخلی به عنوان فرهنگی نادرست یاد و تاکید کرد: خودباوری، اعتماد به نفس و تکیه بر توان دخلی همگی ریشه در فرهنگ دارند.

وی ادامه داد: حل اساسی مشکلات اجتماعی در گرو انجام اقدامات فرهنگی است و برخوردهای قهری راه حل درستی برای رفع این مشکلات نبوده و نیست.

امام جمعه بروجرد با اشاره به شکل‎گیری فرهنگ عمومی طی قرون و سال‎های متمادی در یک جامعه عنوان کرد: معماری، نوع پوشش افراد، برگزاری مراسم‎های مختلف مذهبی و ... تجلی‎گاه فرهنگ دینی و اسلامی در یک جامعه محسوب می‎شوند.

ترابی بر ضرورت اصلاح، تغییر و تقویت فرهنگ عمومی در بخش‎های مورد نیاز تاکید و تصریح کرد: فاصله گرفتن مردم از سبک زندگی ایرانی-اسلامی بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری باید اصلاح شود.

وی از سیاست‎گذاری به عنوان وظیفه اصلی شورای فرهنگ عمومی یاد و خاطر نشان کرد: این شورا باید با رصد مشکلات و ورود به هنگام از فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی حراست کند.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری باشکوه مراسم عزاداری دهه اول محرم در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: آسیب‎ها و نقاط ضعف مراسم عزاداری این دهه در سال جاری کمتر و در مقابل نقاط قوت آن بیش از سال گذشته بود.

ترابی یادآور شد: حضور فعال دستگاه‎های اجرایی این شهرستان اعم از نیروی انتظامی، تبلیغات اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج زمینه را برای رفع کامل مشکلات خیابان بحرالعلوم این شهرستان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی محرم امسال فراهم کرد.

وی همچنین بر ضرورت جمع‎آوری بنرهای تقدیر و تشکر از مسئولان در سطح شهر بروجرد تاکید و عنوان کرد: این اقدام برخی مسئولان بازخورد خوبی در سطح شهرستان به همراه ندارد.

نگاه مسئولان به حل مشکلات نگاه فرهنگی باشد/ ضرورت جمع‎آوری بنرهای تقدیر و تشکر از سطح شهر بروجرد