تکمیل نیم ضریح امامین عسکریین تا اوایل سال آینده/ موکب‌های استان زنجان در 7 محل مستقر می‌شود

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
تکمیل نیم ضریح امامین عسکریین تا اوایل سال آینده/ موکب‌های استان زنجان در 7 محل مستقر می‌شود

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان گفت: احداث نیم ضریح امامین عسکریین(ع) در اوایل سال آینده به تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ذبیح‌الله بابایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات فراهم شده برای احداث نیم ضریح امامین عسکریین اظهار کرد: به نظر نیت خیر مردم استان زنجان در موفقیت برای احداث این نیم ضریح موثر بوده است.

وی با تشریح اقدامات انجام شده برای تهیه مایحتاج ساخت نیم ضریح امامین عسکریین اضافه کرد: نیازهای مورد نیاز این نیم ضریح از جمله چوب (ساج برمه)، نقره و مس هم با طی روال خاص خود تهیه و مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه احداث نیم ضریح امامین عسکریین با سه هدف در زنجان آغاز شده است، تصریح کرد: فراهم کردن یک امکان فرهنگی، بومی کردن صنعت ساخت ضریح و اشتغالزایی از اهداف پیش‌بینی شده برای احداث این نیم ضریح است.

بابایی تأکید کرد: ضریح در حال احداث در استان زنجان، نیم ضریح قبور مطهر سامرا است که در جلوی این قبور نصب می‌شود و ربطی به سرداب غیبت ندارد.

وی هزینه پیش‌بینی شده برای ساخت نیم ضریح امامین عسکریین را 3 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به عقب ماندگی پیش آمده به لحاظ زمانی در ساخت نیم ضریح، کار احداث این نیم ضریح در اوایل سال آینده به پایان می‌رسد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان با اشاره به اینکه نیم ضریح امامین عسکریین با کمک‌های مردمی ساخته می‌شود، افزود: شماره حساب 0106220622002 به همین منظور پیش‌بینی شده است.

بابایی در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در استان زنجان برای فراهم کردن امکانات برای زائران اربعین حسینی ادامه داد: با ساماندهی انجام شده موکب‌های استان زنجان در هفت نقطه در مسیر زائران مستقر شده و به زائران ارائه خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سالنی در نجف در اختیار موکب زنجان قرار گرفته است، ابراز کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، برخی از موکب‌های استان زنجان با همکاری عراقی‌های به زائران اربعین خدمات‌رسانی خواهند کرد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان با تأکید بر اینکه ستاد عتبات عالیات با کمک‌های مردمی به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کند، افزود: شماره حساب 0108503335001 آماده دریافت کمک‌های مردمی برای پیاده‌روی اربعین حسینی است.

بابایی محل اصلی استقرار موکب استان زنجان را نجف اشرف اعلام کرد و افزود: شارع کوفه، بین نجف و کوفه، بعد از جسرالاسکان (پل اسکان)، شارع الجنسیه، اداره و ورزشگاه شباب و ریاضه (ورزش و جوانان) با فاصله 4.6 کیلومتری، شارع کوفه (شارع میثم تمار- ورزشگاه کوفه)، عمود یک ( آغاز راهپیمایی ار نجف به کربلا)، حیدریه (سه راهی بین کربلا و نجف و محل جدا شدن زائرین به سمت مرز)، نجف اشرف- ضلع جنوب غربی پل ثوره العشرین – روبه‌روی مرقد آیت‌الله حکیم- مدرسه قرآنی النموذجیه، نجف- جاده نجف کوفه- بعد از پل ثوره العشرین- هتل (نیم ساخته) و در نهایت کربلا حی‌الحسین(ع)- جنب پل جسرالازهراء(س) – مدرسه آموزشی محل‌های استقرار موکب‌های هفت گانه استان زنجان در ایان اربعین حسینی است.

تکمیل نیم ضریح امامین عسکریین تا اوایل سال آینده/ موکب‌های استان زنجان در 7 محل مستقر می‌شود
تکمیل نیم ضریح امامین عسکریین تا اوایل سال آینده/ موکب‌های استان زنجان در 7 محل مستقر می‌شود