Home

آموزه‌های قرآنی باید سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: باید آموزه‌های قرآنی را به عنوان برنامه زندگی خویش مدنظر قرار دهیم و مسیر عزت و تعالی خویش را بر اساس این آموزه‌های متعالی تدوین کنیم.

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
آموزه‌های قرآنی باید سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در بازدید از کلاس‌ها، کارگاه‌ها و فعالیت‌های کانون فرهنگی تربیتی ولایت کمیته امداد امام خمینی در سنندج با ابراز خرسندی از ارائه خدمات فرهنگی، دینی و تربیتی به خانواده‌های بی‌بضاعت زیرپوشش کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: ارائه رفتارهای سالم انسانی و تضمین حیات طیبه در دنیا و آخرت از جمله ویژگی‌هایی است که در قالب آموزه‌های اسلامی می‌توان به انسان‌ها ارائه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: یادگیری و خلاقیت از جمله ویژگی‌هایی است که انسان را نسبت به سایر موجودات مجزا می‌کند.

حجت‌الاسلام شاهرودی افزود: همه کائنات در اختیار انسان‌هاست و خداوند متعال در آیات گهربار قرآنی انسان‌ها را به علم‌آموزی و کنکاش در کائنات فراخوانده است.

وی اظهار داشت: قرآن یک نعمت بزرگ الهی است که ما را به بهترین راه‌ها هدایت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان تصریح کرد: باید آموزه‌های قرآنی را به عنوان برنامه زندگی خویش مدنظر قرار دهیم و مسیر عزت و تعالی خویش را بر اساس این آموزه‌های متعالی تدوین کنیم.

در ادامه این مراسم زاهد حسینی رئیس منطقه یک کمیته امداد امام‌ خمینی شهرستان سنندج نیز اظهار کرد: در شهرستان سنندج تنها یک کانون فرهنگی تربیتی ولایت فعالیت می‌کند و با تمهیداتی که اندیشیده شده است تمام علاقه‌مندان را از نقاط مختلف این شهرستان با تقبل هزینه ایاب و ذهاب توسط کمیته امداد به این مرکز رهنمون می‌کنیم.

وی افزود: این کانون طی 4 سال فعالیت رسمی خود تاکنون خدمات گسترده‌ای را به دختران و پسران مددجو، بانوان سرپرست خانوار و افراد  تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ارائه کرده است.

حسینی اظهار داشت: هم‌اکنون کلاس‌ها و کارگاه‌های متعددی در این کانون دایر است که از جمله می‌توان به کلاس‌های قرآن، سبک زندگی اسلامی، مهارت‌های هفت‌گانه رایانه، نقاشی، زبان انگلیسی، آموزش خانواده، ورزشی، تربیتی، گلسازی، خیاطی، دف‌نوازی و گیوه‌بافی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست امسال نیز بیش از هزار و 77 نفر از کلاس‌های دائمی این کانون بهره‌مند شده‌اند و برای شش ماهه دوم سال نیز برنامه‌ریزی مدونی برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌ها صورت گرفته است.