آموزه‌های قرآنی باید سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
آموزه‌های قرآنی باید سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: باید آموزه‌های قرآنی را به عنوان برنامه زندگی خویش مدنظر قرار دهیم و مسیر عزت و تعالی خویش را بر اساس این آموزه‌های متعالی تدوین کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در بازدید از کلاس‌ها، کارگاه‌ها و فعالیت‌های کانون فرهنگی تربیتی ولایت کمیته امداد امام خمینی در سنندج با ابراز خرسندی از ارائه خدمات فرهنگی، دینی و تربیتی به خانواده‌های بی‌بضاعت زیرپوشش کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: ارائه رفتارهای سالم انسانی و تضمین حیات طیبه در دنیا و آخرت از جمله ویژگی‌هایی است که در قالب آموزه‌های اسلامی می‌توان به انسان‌ها ارائه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: یادگیری و خلاقیت از جمله ویژگی‌هایی است که انسان را نسبت به سایر موجودات مجزا می‌کند.

حجت‌الاسلام شاهرودی افزود: همه کائنات در اختیار انسان‌هاست و خداوند متعال در آیات گهربار قرآنی انسان‌ها را به علم‌آموزی و کنکاش در کائنات فراخوانده است.

وی اظهار داشت: قرآن یک نعمت بزرگ الهی است که ما را به بهترین راه‌ها هدایت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان تصریح کرد: باید آموزه‌های قرآنی را به عنوان برنامه زندگی خویش مدنظر قرار دهیم و مسیر عزت و تعالی خویش را بر اساس این آموزه‌های متعالی تدوین کنیم.

در ادامه این مراسم زاهد حسینی رئیس منطقه یک کمیته امداد امام‌ خمینی شهرستان سنندج نیز اظهار کرد: در شهرستان سنندج تنها یک کانون فرهنگی تربیتی ولایت فعالیت می‌کند و با تمهیداتی که اندیشیده شده است تمام علاقه‌مندان را از نقاط مختلف این شهرستان با تقبل هزینه ایاب و ذهاب توسط کمیته امداد به این مرکز رهنمون می‌کنیم.

وی افزود: این کانون طی 4 سال فعالیت رسمی خود تاکنون خدمات گسترده‌ای را به دختران و پسران مددجو، بانوان سرپرست خانوار و افراد  تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ارائه کرده است.

حسینی اظهار داشت: هم‌اکنون کلاس‌ها و کارگاه‌های متعددی در این کانون دایر است که از جمله می‌توان به کلاس‌های قرآن، سبک زندگی اسلامی، مهارت‌های هفت‌گانه رایانه، نقاشی، زبان انگلیسی، آموزش خانواده، ورزشی، تربیتی، گلسازی، خیاطی، دف‌نوازی و گیوه‌بافی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست امسال نیز بیش از هزار و 77 نفر از کلاس‌های دائمی این کانون بهره‌مند شده‌اند و برای شش ماهه دوم سال نیز برنامه‌ریزی مدونی برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌ها صورت گرفته است.

آموزه‌های قرآنی باید سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد