راه‌اندازی غرفه کودک و نوجوانان در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
راه‌اندازی غرفه کودک و نوجوانان در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)

مسؤول امور فرهنگی بانوان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) از راه‌اندازی غرفه کودک و نوجوان در موکب این آستان در اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، مریم شهبازی اظهار کرد: آماده سازی 3 هزار گلبرگ و گردن آویز دخترانه برای پیاده روی اربعین به همراه شعار «انی احامی ابدا عن دینی» یکی از برنامه‌های واحد غرفه کودک و نوجوان مستقر در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) است.

وی افزود: 3 هزار تاج کاغذی به صورت کلاه با تصاویر حرم امام حسین علیه السلام و حرم حضرت معصومه سلام الله برای پسر بچه‌ها در حال آماده سازی است که در موکب آستان مقدس اهدا خواهد شد.

شهبازی خاطرنشان کرد: حدود 5 هزار گل سر برای اهدا به دختر بچه‌ها که بر روی تمام آن‌ها به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی پیام‌های عاشورایی نقش بسته است نیز تهیه شده است.

مسؤول امور فرهنگی بانوان آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: از دیگر برنامه‌های موکب آستان مقدس برای کودکان، برپایی ایستگاه نقاشی برای کودکان و طراحی کاربرگ‌ها با موضوعات عاشورا و اهدا 5 هزار کبوتر نمادین به کودکان است.

وی با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی به نوجوانان حاضر در پیاده روی اربعین گفت: دفترچه‌هایی برای دل نوشته‌های نوجوانان تهیه شده که در صفحه اول آن تصویر شهدای مدافع حرم به چاپ رسیده و صفحات بعدی آن اختصاص به وقایع نگاری زیارت اربعین است. همچنین پلاک‌های مقوایی با چاپ وصیت نامه شهدا نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگی برای نوجوانان در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است.

شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این موکب اقداماتی چون فضا سازی و ساخت ماکت بخشی از وقایع عاشورا، بر پایی خیمه‌های عاشورایی برای قصه گویی ماجرای عاشورا برای کودکان و نوجوانان و همچنین مداحی، ختم قرآن و اهدا ثواب آن به کودکان حاضر در واقعه عاشورا انجام می‌شود.

راه‌اندازی غرفه کودک و نوجوانان در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)