شعار مبارزه با تخلف می‌دهید اما چشم خود را مقابل تخلفات استانداری بسته‌اید

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
شعار مبارزه با تخلف می‌دهید اما چشم خود را مقابل تخلفات استانداری بسته‌اید

مدیر انجمن صنفی خبرنگاران خراسان جنوبی گفت: استاندار خراسان جنوبی در حالی مدعی مبارزه با تخلف و فساد است که چشمش را مقابل تخلفات استانداری بسته‌ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احسان مداح مدیر انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران خراسان جنوبی در یادداشتی برای خبرگزاری فارس نوشت:

چند روز قبل به دعوت استانداری خراسان جنوبی به جلسه هم‌اندیشی مدیران رسانه‌ها با سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی رفتیم.

در این جلسه استاندار محترم سخنانی داشتند که در این نوشتار به دو بخش از سخنان استاندار محترم می‌پردازم:

الف) هیچ اداره‌ای حق ندارد از رسانه‌ها و خبرنگاران شکایت کند

این عین عبارت استاندار محترم در این جلسه بود. در نقد سخنان استاندار محترم باید عرض کنم ابتدا اینکه از هیچ رسانه و خبرنگاری نباید شکایت شود عبارت درستی نیست زیرا برای ارتقای سطح فرهنگی جامعه توجه داشته باشیم که انتشار مطالب مبتنی بر افترا و توهین از سوی رسانه‌ها هم شرعا و هم قانونا ممنوع است لذا چنین مطالبی باید برای همه مطبوعات و خبرنگاران و رسانه‌ها خط قرمز باشد و نباید به بهانه‌ آزادی مطبوعات زمینه برای عبور از خطوط قرمز را فراهم کرد.

از طرفی دیگر باید عرض کنم دقیقا همان روزی که جلسه جنابعالی شکل گرفته بود حقیر ساعت 8:30 به دعوت پلیس فتا به آن مجموعه رفتم گویا شکایتی از بنده شده بود که چرا مطالبه‌گری می‌کنم. که این موضوع خلاف ادعای حضرتعالی هم بود.

شکایت از مطالبه‌گری حقیر در حالی است که این روزها در فضای مجازی خراسان جنوبی برخی با بدترین عبارات علیه ارکان‌های نظام، فعالیت دارند حال جای سؤال است که چرا مسئولان دولتی نسبت به این موارد شکایتی ندارند اما نسبت به مطالبه‌گری حقیر معترض بوده و بارها اعتراض خود را به اداره ارشاد خراسان جنوبی اعلام کرده‌اند.

البته ناگفته نماند سخنان و رفتار دوگانه مسئولان خاص این استان نیست بلکه رئیس جمهور محترم هم در نمایشگاه مطبوعات در حالی از آزادی مطبوعات سخن گفت که رئیس قوه قضائیه روز گذشته در پاسخ به وی اعلام کرد که بارها رئیس جمهور شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه گفته‌اند که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می‌کنند که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است.

ب) شعار قانون‌مداری و مبارزه با فساد

در این جلسه استاندار محترم بارها از عزم خود در مبارزه با تخلفات و فساد سخن گفت.

در این باب نیز همانگونه که در جلسه طرح کردم چگونه می‌توان ادعای مبارزه با تخلف و فساد را داشت اما در حالی که خودمان تخلف کرده ایم.

بستن راه عمومی مردم مگر تخلف نیست. جدای از سکوت شهرداری بیرجند در قبال بسته شده مسیر بافت تاریخی رحیم‌آباد به مخابرات و میدان جانبازان توسط استانداری که نشان می‌دهد قدرت برخورد با تخلفات سنگین را ندارد سؤال اساسی از شخص استاندار است که چرا جاده عمومی مردم بسته می‌شود؟

بنده در همان جلسه اعتراض خودم را به استاندار محترم در خصوص این تخلف کردم و پیش از آن جلسه هم نامه‌ای به ایشان در خصوص این تخلف نوشته بودم اما انتظار می‌رفت استاندار محترم دستور برخورد با مسببان این تخلف و بازگشایی محور عمومی را می‌دادند.

بی‌شک نگارنده معتقد است ادعا و شعار قانون‌مداری و مبارزه با تخلف و فساد باید در عمل دیده شود نه در زبان.

امید است همه مسئولان ما در مسیر مبارزه با فساد گام بردارند زیرا نادیده گرفتن تخلفات کوچک سبب بروز تخلفات بزرگ می‌شود.
انتهای پیام/2248/ج40/

شعار مبارزه با تخلف می‌دهید اما چشم خود را مقابل تخلفات استانداری بسته‌اید