نماینده کُرد پارلمان سوریه: آمریکا کُردها را به ترکیه خواهد فروخت

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵
نماینده کُرد پارلمان سوریه: آمریکا کُردها را به ترکیه خواهد فروخت

عضو پارلمان سوریه ضمن انتقاد از عملکرد نیروهای دموکراتیک سوریه در استان رقه و هماهنگی آنان با آمریکا، تأکید کرد که واشنگتن کُردهای سوریه را به ترکیه خواهد فروخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عمر اوسی» رئیس «طرح ملی کُردهای سوریه» و عضو پارلمان این کشور از نیروهای دموکراتیک سوریه در خصوص نبرد رقه و اعتماد به آمریکا، انتقاد کرد.

اوسی در گفت‌وگو با روزنامه دولتی «الوطن» سوریه گفت، اینکه نیروهای دموکراتیک با هماهنگی ائتلاف غربی به رهبری واشنگتن آغاز نبرد آزادسازی رقه از دست داعش را اعلام کردند «اشتباهی راهبردی است که تأثیر منفی بر کُردهای سوریه خواهد گذاشت».

اوسی با اشاره به اینکه این مسئله «توطئه آمریکاست»، تصریح کرد که «آمریکا در از بین بردن داعش در [مرزهای] جغرافیای ملی سوریه جدی نیست؛ زیرا هنوز نقش داعش در طرح‌های آمریکا برای ترسیم مجدد نقشه ژئوسیاسی منطقه منتفی نشده است».

این نماینده پارلمان سوریه با بیان اینکه آمریکا کُردهای سوریه را به ترکیه خواهد فروخت، اظهار داشت: «تنها زمینه و کریدور امن برای کردهای سوریه، محور مقاومت و هماهنگی بالا در اتاق عملیاتهای مشترک با ارتش سوریه و همپیمانان ایرانی و روسی آن و نیروهای همپیمان مقاومت لبنان است».

اوسی با تأکید بر اینکه اغلب کُردهای سوریه حامی حکومت، نظام سیاسی و رهبری این کشور هستند،  ضمن انتقاد از اظهارات برخی از سیاستمداران بومی در قبال کُردها تأکید کرد که این افراد باید از این سیاستهای پوچ دست بردارند؛ زیرا این مسئله «دعوت به فتنه و جنگ داخلی کُردی-عربی است. ما نیز مانند سایر اقشار سوریه هستیم و در نظرات سیاسی خود اختلافاتی داریم، ولی اکثریت قریب به یقین ما، با حکومت، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه است».

وی در پایان ضمن انتقاد از دولت سوریه برای عدم تلاش برای تقویت و حمایت از جریان ملی کُرد که خلأ را در این کشور پر کند، تصریح کرد، زمانی که کُردها به حاشیه رانده شوند، احتمال دارد با کشورهایی رابطه برقرار کنند که دشمن سوریه هستند.

نماینده کُرد پارلمان سوریه: آمریکا کُردها را به ترکیه خواهد فروخت
jkkjkjkjkj