کار فرهنگی برای جلوگیری از تغییر اقلیم باید شروع شود

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵
کار فرهنگی برای جلوگیری از تغییر اقلیم باید شروع شود

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: با تغییر اقلیم باید با نگاه ملی برخورد کنیم، اقلیم در حال تغییر است و غذاهای ما هم باید تغییر کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از نیشابور، محسن عظیمی‌نژاد در مراسم روز جهانی غذا با عنوان غذای سالم، ثمره دانش و صنعت که صبح امروز در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد، اظهار داشت: امسال سومین سال برگزاری این همایش در نیشابور است، بر روی کره خاکی زندگی می‌کنیم و باید با نگاه ملی با آن برخورد کنیم، اقلیم در حال تغییر است و غذاهای ما هم باید تغییر کند.

وی تصریح کرد: اقلیم یعنی آب‌و‌هوا که دچار تغییر شده است و باعث افزایش دما بر این کره خاکی و درنتیجه ما را دچار بحران کرده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور تأکید کرد: همان‌گونه که برای آب، کار فرهنگی را شروع کردیم باید برای تغییر اقلیم نیز شروع کنیم و آن را در محتوای درسی فرزندان خود قرار دهیم.

این مسؤول ادامه داد: کشاورزی و استفاده از دام در غذای سالم در روش‌های سنتی را نفی نمی‌کنیم بلکه باید تکاپوی نیاز جامعه را تعریف کنیم، باید روش‌های سنتی به همراه آموزش باشد، چون مردم نیاز به غذای سالم دارند.

وی تأکید کرد: علامت‌های ارتباطی از قبیل تبلیغات باید دارای محتوای سالمی باشند و فقط تنوع محصولات خود را معرفی نکنیم.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: ارتباط دانشگاه و صنعت می‌تواند تمام علمی باشد و از این تعامل ‌می‌توانیم بهره بسیاری ببریم.

عظیمی‌نژاد ادامه داد: 600 تن تولید شیر روزانه در نیشابور با کمک مراکز علمی‌ می‌تواند به هزار تن در روز برسد و خودمان کارخانه‌هایی ایجاد کنیم و آن را مصرف کنیم، امیدوارم برای رسیدن به این افزایش تولید، نظرات کارشناسانه بتواند کار توسعه را رونق بخشد.

کار فرهنگی برای جلوگیری از تغییر اقلیم باید شروع شود