هشدار شدیداللحن ایرلند به رژیم صهیونیستی

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
هشدار شدیداللحن ایرلند به رژیم صهیونیستی

پس از آنکه ایرلند بارها اعلام کرد موساد نباید از گذرنامه‌های جعلی ایرلندی برای عملیات‌هایش استفاده کند و این موضوع فایده‌ای نداشت، «دوبلین» (پایتخت ایرلند) هشداری شدیداللحن به تل‌آویو داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه «رأی‌الیوم» گزارش داد منابع سیاسی عالیرتبه در تل‌آویو فاش کرده‌اند که «دوبلین» (پایتخت ایرلند) به رژیم صهیونیستی درباره ادامه جعل گذرنامه‌های ایرلندی و استفاده از آنها هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، این هشدار پس از آن صورت گرفت که موساد (سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی) برای انجام عملیات‌های ترور شخصیت‌های فلسطینی و عربی از گذرنامه‌‌های جعلی ایرلندی استفاده می‌کند و هشدارهای مرتب فایده‌ای نداشته است.

در همین راستا روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نیز گزارش داد «زئیو بوکر» سفیر تل‌آویو در دوبلین چندین پیش اعلام کرد مقامات این رژیم نمی‌توانند تعهد دهند که موساد برای انجام عملیات‌هایش دیگر از گذرنامه اسرائیلی استفاده نکند؛ وی در پاسخ به سوالی در این باره گفت: من تضمین نمی کنم، من یک دیپلمات هستیم و در وزارت خارجه کار می‌کنم.

«عمانوئل نحشون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز در پی این قضیه گفت: وظیفه یک سفیر، توسعه روابط دیپلماتیک با دولتی است که در آن خدمت می‌کند و مسایل  امنیتی هیچ ارتباطی با وی ندارد.

عوامل موساد در سال 2010 با استفاده از گذرنامه جعلی ایرلندی وارد دبی شدند و «محمود المبحوح» از رهبران حماس را ترور کردند که این مساله خشم بسیاری را برانگیخت.

یک مقام مسئول در سفارت اسرائیل در آن زمان گفت برای این عملیات ترور از 6 گذرنامه جعلی استفاده شده است.

هشدار شدیداللحن ایرلند به رژیم صهیونیستی