ثبت بیش‌ از 4 هزار فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی در معابر درون شهری خراسان جنوبی

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵
ثبت بیش‌ از 4 هزار فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی در معابر درون شهری خراسان جنوبی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی از ثبت 4 هزار و 22 فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط ماموران پلیس راهور استان طی هفته گذشته خبر داد و گفت: از این میزان 548 فقره از تخلفات جزو تخلفات حادثه‌ساز بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا رضایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی هفته گذشته 35 فقره تصادف در معابر درون شهری خراسان جنوبی وقوع یافته است.

وی با بیان اینکه تصادفات درون شهری هفته گذشته خراسان جنوبی منجر به مجروح شدن 38 نفر شده است، تصریح کرد: بیشترین آمار مجروحان مربوط به موتورسیکلت‌سواران به میزان 69 درصد بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی به مهم‌ترین علل تصادفات درون شهری استان در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: عدم رعایت حق تقدم با 43 درصد، عدم توجه به جلو با 43 درصد  و سایر علل با 14 درصد از جمله این علل بوده است.

رضایی ادامه داد: بیشترین تصادفات درون شهری هفته گذشته خراسان جنوبی در بین ساعت 14 الی 16 بوده است.

وی از ثبت 4 هزار و 22 فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط ماموران پلیس راهور استان طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این میزان 548 فقره از تخلفات جزو تخلفات حادثه‌ساز بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه  طی هفته گذشته 230 دستگاه موتورسیکلت و 18 دستگاه خودرو که دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی بوده‌اند توسط ماموران پلیس راهور توقیف شده است، اضافه کرد: همچنین در این مدت 40 راننده فاقد گواهینامه توسط ماموران پلیس راهور استان شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

رضایی در پایان از موتورسیکلت‌سواران خواست ضمن رعایت تمامی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی همیشه از کلاه ایمنی که حافظ جان آنها است استفاده کنند.

ثبت بیش‌ از 4 هزار فقره انواع تخلفات راهنمایی و رانندگی در معابر درون شهری خراسان جنوبی