انتظار حل مشکلات کشور به دست حوادث سیاسی برون‌مرزی، کوتاه اندیشی است

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵
انتظار حل مشکلات کشور به دست حوادث سیاسی برون‌مرزی، کوتاه اندیشی است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: انتظار حل مشکلات داخلی و خارجی یک کشور به دست اتفاقات و حوادث سیاسی برون‌مرزی، کوتاه اندیشی و اشتباهی بزرگ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام محمود محمودی‌زاده عصر امروز در گردهمایی پاسداران منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به موضوع حفاظت از دین و اهمیت آن از ابتدا تاکنون گفت: خداوند نگه‌دارنده دین خود است و پس از آن پیامبران و ائمه اطهار از دین خدا محافظت کرده‌اند و در عصر غیبت این امر مهم به عهده علمای اسلام است.

وی در این رابطه ادامه داد: نعمت دین بزرگترین موهبتی است که خداوند به انسان هدیه کرده است و انسان باید شاکر این نعمت بزرگ باشد.

محمودی‌زاده با اشاره به نقش سپاه پاسداران در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی مهم‌ترین وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  از ابتدا تاکنون بوده است و پاسداران برای عمل به این وظیفه خطیر با تمام قوا مشغول خدمت هستند و در راه اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی از بذل جان شیرین خود دریغ نخواهند ورزید.

وی در ادامه تصریح کرد: اولین مولفه سپاه پاسداران ولایت‌مداری است و این مجموعه باید در شناخت و پیروی از منویات ولی امر خود سرآمد باشد.

محمودی‌زاده با اشاره به یکی دیگر از مولفه‌های اصلی سپاه پاسداران اضافه کرد: بینش سیاسی و بصیرت یکی دیگر از مولفه‌های اصلی سپاه پاسداران است و پاسداران باید با تحلیل دقیق و بینش سیاسی صحیح جبهه حق را از باطل تشخیص دهند.

وی با تشریح چگونگی مواجهه جهبه استکبار در رویارویی با انقلاب اسلامی گفت: جبهه استکبار هم‌اکنون به عنوان دشمن سرسخت انقلاب اسلامی با تمام توان خود در جهت ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایستاده است.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در منطقه دوم ندسا در مورد نوع نگرش مجموعه سپاه در تغییرات جریانات سیاسی جهانی و سران دولت‌ها  اضافه کرد: ماهیت اختلاف و دشمنی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران ماهیت تقابل حق و باطل است و تا دنیای استکبار و استبداد از این سیاست خصمانه خود دست برندارد این اختلاف و تقابل وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به روند برگزاری انتخابات در ایالات متحده آمریکا گفت: با تغییر رئیس جمهور در یک کشور، تفکرات بنیادی انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران تغییری نمی‌کند چه رئیس جمهور منتخب  آن کشور از حزب جمهوری خواه باشد و چه از حزب دمکرات زیرا هر دو حزب در اهداف استکباری خود علیه نظام اسلامی تفاوتی نداشته و هدف مشترک دارند و ما نیز در برابر آنان و در جهت حفظ نظام اسلامیمان باید متحد بوده و هدف واحد و مشترکی داشته باشیم.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: انتظار حل مشکلات داخلی و خارجی یک کشور به دست اتفاقات و حوادث سیاسی برون‌مرزی کوتاه‌اندیشانه و اشتباهی بزرگ است و تاریخ نشان داده است ملت ایران همواره با اتکا به توانمندی‌های خود مشکلات را حل کرده است. 

محمودی‌زاده معنویت را مهم‌ترین شاخصه یک پاسدار معرفی کرد و افزود: معنویت، دین‌مداری و ولایت محوری شاخصه اصلی یک پاسدار است و گفتمان غالب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر مبنای معنویت است و نگاه به پاسداری یک نگاه تکلیف‌مدارانه و عبادی است.

وی در ادامه اضافه کرد: انسان باید در همه حال خداوند را مد نظر داشته وخدا را شاهد و ناظر اعمال خود بداند و یاد خداوند باعث می‌شود زندگی انسان رنگ الهی به خود گرفته و هرگز آلوده به گناه و معصیت نشود.

انتظار حل مشکلات کشور به دست حوادث سیاسی برون‌مرزی، کوتاه اندیشی است