انجام مسائل فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵
انجام مسائل فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با بیان اینکه پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در عرصه فرهنگی پیشگام باشند، گفت: انجام مسائل فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، جهانبخش آرمان عصر امروز در جمع اعضای شورای دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان اظهار کرد: در راه اعتلای دین اسلام گام برداریم و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با اشاره به اینکه انجام مسائل فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است، افزود: موفقیت در کار فرهنگی نیازمند زمان و انجام برنامه‌های کارشناسی است.

وی با اشاره به اینکه هنرمند باید از علم کافی در زمینه‌های روان‌شناسی و جامعه شناسی برخورد باشد، تصریح کر‌د: هنرمند در حوزه فرهنگی شخصی است که جوان را به مسجد جذب کند و در مسیر دین و قرآن قرار دهد.

آرمان با تأکید بر اینکه پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در عرصه فرهنگی پیشگام باشند و نقش‌آفرینی کنند، بیان کرد: مسؤولان کانون‌ها با ارکان و اصحاب مساجد تعامل داشته تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با بیان اینکه تا زمانی که به جوانان اعتماد نکنیم و به آنها اختیارات ندهیم موفق نمی‌شویم، اظهار کرد: جوانان را پای کار بیاوریم و از ظرفیت آنها در عرصه فرهنگی استفاده کنیم.

مسؤول شورای مرکزی دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آستارا نیز در نشست مذکور گفت: به واسطه حضور کانون فرهنگی هنری مساجد در کنار بسیج می‌توان به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

فرتاش حریری با اشاره به اینکه به کارهای فرهنگی کمتر توجه می‌شود، افزود: برخی دغدغه‌های فرهنگی در شهرستان وجود دارد که امیدواریم با پیگیری‌های نماینده و دیگر مسؤولان ذی‌ربط این مشکلات برطرف شود.

وی بر ضرورت حضور بیش از پیش نوجوانان و جوانان در سنگر مساجد تأکید کرد و یادآور شد: در مساجد باید کار فرهنگی انجام شود تا به واسطه این کارها جوانان جذب مساجد شوند.

انجام مسائل فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است