سرلشگر شهید حسن طهرانی مقدم بدون مذاکره با دشمن، موشک ساخت/ استفاده از ظرفیت داخلی باعث موفقیت در امنیت و دفاع کشور شد

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵
سرلشگر شهید حسن طهرانی مقدم بدون مذاکره با دشمن، موشک ساخت/ استفاده از ظرفیت داخلی باعث موفقیت در امنیت و دفاع کشور شد

برادر شهید سرلشگر پاسدار حسن طهرانی‌مقدم گفت: برادرم بدون مذاکره با دشمن، موشک‌های مختلف را در کشور ساخت و خود را فدای نظام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار محمد طهرانی‌مقدم عصر امروز در مراسم بزرگداشت سرلشگر پاسدار شهید حاج حسن طهرانی‌مقدم در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی ویژگی‌های برادر شهید خود را بسیار ویژه برشمرد و اظهار داشت: وجود این ویژگی‌های خاص سبب شد تا مقام معظم رهبری عنوان سردار عالی، دانشجوی برجسته و پاسدار بی‌ادعا را برای برادرم انتخاب کنند.

وی با تأکید بر اینکه سرلشگر  پاسدار شهید حسن طهرانی‌مقدم بیشتر وقت خود را در مساجد می‌گذراند بیان کرد: برادرم فعالیت‌های انقلابی خود را از مساجد آغاز کرد و در 8 سال دفاع مقدس نیز در مقابل دشمنان و در جبهه حق علیه باطل ایستادگی کرد و مقاومت را نیز در جهاد اجتماعی ادامه داد.

سردار طهرانی‌مقدم با اشاره به اینکه بردارم بسیار بااخلاق، متواضع، اهل‌توسل و بندگی برای خدا بود اضافه کرد: پس از شهادت وی، خانواده‌ام متوجه شدند که برادرم 40 یتیم را سرپرستی می‌کرد و علاوه بر این به کمک‌تحصیلی تعدادی از دانشجویان محروم را نیز پرداخت می‌کرد.

برادر سرلشگر شهید حسن طهرانی‌مقدم از 50 اختراع ثبت‌شده برادرش خبر داد و گفت: برادرم بدون مذاکره با دشمن، موشک‌های مختلف را در کشور ساخت و خود را فدای نظام کرد.

وی با اشاره به استفاده از سوخت‌های مختلف مایع و جامد برای آماده‌سازی موشک بیان کرد: سوخت جامد از اختراعات برادرم محسوب می‌شود که نه‌تنها هزینه‌های ساخت موشک را کاهش می‌دهد بلکه موشک با این نوع سوخت همواره آماده ارسال است.

سردار طهرانی‌مقدم، ایران را  هدف نخست تحریم دشمن در منطقه برشمرد و افزود: عربستان از طریق تشکیل و حمایت از گروه‌های تکفیری ازجمله داعش و سلفی تلاش کرد تا در کنار سایر دشمنان ایران، کشور ما را نابود کند.

برادر سرلشگر شهید حسن طهرانی‌مقدم تصریح کرد: وی با استفاده از اتکا به ظرفیت داخلی ازجمله نخبگان و فعالان عرصه علم و دانش کشور، علم ساخت موشک را توسعه و کاربردی کرد.

وی استفاده از ظرفیت داخلی را سبب موفقیت در امنیت و دفاع از کشور برشمرد و تأکید کرد: خط‌ و نشان کشیدن دشمنان ایران برای کشور ما تهدید محسوب نمی‌شود چراکه ایران همواره ثابت کرده است که هیچ‌کس نمی‌تواند نگاه چپ به آن داشته باشد.

سرلشگر شهید حسن طهرانی مقدم بدون مذاکره با دشمن، موشک ساخت/ استفاده از ظرفیت داخلی باعث موفقیت در امنیت و دفاع کشور شد
jkkjkjkjkj