کشاورزان نسبت به بیمه محصولات پاییزه اقدام کنند

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
کشاورزان نسبت به بیمه محصولات پاییزه اقدام کنند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج با یادآوری اهمیت بیمه محصولات کشاورزی، گفت: کشاورزان با مراجعه به کارگاه‌های مستقر در شهرستان نسبت به بیمه محصولات پاییزه اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، صبح امروز با حضور معاون فنی و بهره‎برداری، مسئولین واحدهای مختلف، تولیدات گیاهی دامی، آموزش ترویج و برنامه و بودجه و نماینده شرکت کارگزاری بیمه محصولات کشاورزی، جلسه‌ای برای بحث و بررسی پیرامون بیمه محصولات کشاورزی در محل سالن جلسات این مدیریت تشکیل شد.

فرید سپری در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت نقش کشاورزی به ویژه از دیدگاه اقتصاد، تولید و تامین غذای جمعیت و فرایند جامعه، گفت: از جمله موانع موجود در این عرصه احتمال وقوع حوادث پیش‌بینی نشده، خطرپذیر در فرایند تولید است.

وی با بیان اینکه بلایای طبیعی و تغییرات ناگهانی دما از جمله عواملی است که خسارات فراوانی برای کشاورزان ایجاد و برخی از این قشر زحمت‌کش را از هستی ساقط می‌کند، افزود: بیمه به عنوان چتر حمایتی حامی کشاورز بوده و با اندک پس‌انداز، خسارت وارده را جبران می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج با اشاره به مطالعات هواشناسی سال‌های اخیر، اظهار داشت: کمبود بارش‌ها، افزایش دما طی 30 سال گذشته، سرمای ناگهانی هوا در برخی ماه‌های سال خصوصا در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت و گرمای بی‌سابقه در تابستان که برخی اوقات به بالای 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، خسارت فراوانی را هر ساله به کشاورزان وارد می‌کند که بیمه محصولات کشاورزی فرصتی مناسب و طلایی برای جبران این مهم است.

سپری با اشاره به نزدیک‌ شدن به پایان مهلت زمانی تعیین‌شده محصولات کشاورزی، به مسوولان ادارات ترویج، بهبود تولیدات گیاهی و مراکز خدمات توصیه کرد: اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد و کشاورزان با مراجعه به کارگاه‌های مستقر در شهرستان نسبت به بیمه محصولات پاییزه اقدام کنند.

در ادامه نماینده شرکت بیمه‌گذار محصولات کشاورزی ضمن ارائه آمار بیمه‌شدگان محصولات در سال‌های اخیر، از پرداخت مبلغی بالغ بر 13 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان در سال زراعی 94 - 93 خبر داد.

وی افزایش پرداخت خسارت بیمه در بخش زراعت در سال جدید را نویدی برای کشاورزان دانست و ابراز امیدواری کرد، در سایر بخش‌ها شاهد افزایش پرداخت‌های واقعی حمایتی این صندوق باشیم.

کشاورزان نسبت به بیمه محصولات پاییزه اقدام کنند
jkkjkjkjkj