روابط عمومی‌ها پیشگام تغییر بوده و نقش اکتشافی دارند

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
روابط عمومی‌ها پیشگام تغییر بوده و نقش اکتشافی دارند

دبیرکل سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی با بیان اینکه نقش روابط عمومی‌ها در تغییر بی‌بدیل است، گفت: روابط عمومی پیشگام تغییر بوده و نقش آن اکتشافی، پیشاهنگی، پیش‌برندگی، مشارکت‌آفرینی و تثبیت‌گری تغییر است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، هوشمند سفیدی در دوازدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی گفت: اگر روابط عمومی‌ها متخصص و کارآمد باشند، با کمک به ایجاد تغییرات لازم و در زمان مناسب می‌توانند سازمان‌ها را در تغییرخواهی و مدیریت تغییر برای پیشرفت همراهی کنند. 

وی افزود: پیشرفت بدون تغییر ممکن نیست و برای آغاز تغییر، نیازمند تغییر افکارعمومی هستیم که هنر و ظرفیت نهاد روابط عمومی و دست‌اندرکاران آن است. 

دبیرکل سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی اظهار داشت: دنیای امروز دنیای تغییر است و ما اگر نتوانیم تغییرات لازم را پیش‌بینی و مدیریت کنیم، تغییرات بر ما تحمیل شده و ما را در مسیری ناخواسته پیش خواهد برد. 

وی با اشاره به اینکه برای تعالی و پیشرفت باید تغییر کرد، گفت: بی‌تردید روابط عمومی پیشگام تغییر بوده و نقش آن اکتشافی، پیشاهنگی، پیش‌برندگی، مشارکت‌آفرینی و تثبیت‌گری تغییر است. 

سفیدی خاطرنشان کرد: توانایی روابط عمومی در شناسایی و رصد افکارعمومی، دیده‌بانی محیطی و پزشکی سازمانی این امکان را می‌دهد تا در خط مقدم تغییر قرار گیرد. 

وی با مهم دانستن خلاقیت در روابط عمومی، نوآوری را نتیجه پذیرش تغییر دانست و اظهار داشت: تغییر همیشه با استقبال مواجه می‌شود، بنابراین خلق تغییرات و تبدیل آنها به مطالبه عمومی، کارویژه مهم روابط عمومی‌هاست. 

سفیدی تصریح کرد: روابط عمومی زمانی می‌تواند در پروسه تغییر نقش‌آفرینی حداکثری را داشته باشد که تغییر دموکراتیک باشد نه تحمیلی.

وی گفت: روابط عمومی اطلاع‌رسان و یکسویه که بر تبلیغات عوام‌فریبانه تکیه دارد نمی‌تواند حامی و یاور تغییر باشد. 

دبیرکل سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی، در بخشی از سخنان خود خواستار تغییر رویکرد، جهت‌گیری، کمیت و کیفیت و ساختار اطلاع‌رسانی دولت با حضور همه‌جانبه روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها شد و از روند تضعیف روابط عمومی در کشور انتقاد کرد. 

سفیدی در پایان، موضوع سال آینده سمپوزیوم را بررسی نقش روابط عمومی در توسعه پایدار اعلام کرد. 

روابط عمومی‌ها پیشگام تغییر بوده و نقش اکتشافی دارند
jkkjkjkjkj