حفظ اشتغال استان یزد در شرایط رکود نشانه کار جهادی تولیدکنندگان است

پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
حفظ اشتغال استان یزد در شرایط رکود نشانه کار جهادی تولیدکنندگان است

استاندار یزد، حفظ اشتغال یزد در شرایط رکود فعلی را نشانه کار جهادی تولیدکنندگان دانست و گفت: با وجود رکود، نرخ بیکاری استان یزد در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش نیافته و ثابت مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمحمد میرمحمدی صبح امروز در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان یزد با حضور وزیر دادگستری با اشاره به اقدامات اجرایی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی در یزد اظهار داشت: ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد متشکل از 9 کارگروه تاکنون 55 مصوبه داشته و 11 پروژه نیز در جلسات آن به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یزد استانی صنعتی است و رفع مشکلات صنایع می‌تواند گامی موثر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی باشد، عنوان کرد: بر اساس مصوبه دولت، رفع مشکلات مالی واحدهای کوچک و متوسط در استان یزد نیز مورد بررسی قرار گرفت و پس از ابلاغ مصوبه دولت در زمینه پرداخت تسهیلات به این واحدها، 2 هزار و 108 ثبت‌نام از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی استان یزد در سایت بهین‌یاب انجام شد.

میرمحمدی با اشاره به بررسی پرونده‌ها و معرفی واجدان شرایط به بانک‌ها خاطرنشان کرد: تاکنون 266 واحد صنعتی و کشاورزی استان یزد تسهیلات خود را از بانک‌ها دریافت کرده‌اند که امیدواریم روند پرداخت تسریع شود.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ظرفیت‌های اقتصادی استان یزد در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صادراتی، معدنی و ... پرداخت و اظهار داشت: یزد با توجه به ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه‌های مختلف دارد و با سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، در سال گذشته 10 هزار شغل و در سال جاری 7 هزار شغل در استان یزد ایجاد شده است.

میرمحمدی بیان کرد: نرخ بیکاری در استان یزد در تابستان سال گذشته 11.8 درصد و در تابستان امسال نیز همین میزان بوده و تغییری در زمینه ایجاد نشده و توانسته‌ایم در شرایط رکود با کار جهادی تولیدکنندگان، اشتغال فعلی را حفظ کنیم.

وی از گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه استان یزد یاد کرد و یادآور شد: استان یزد در این زمینه توانسته سرمایه‌گذاری‌های خوبی را جذب کند و جای کار بسیاری در این حوزه وجود دارد و لازم است زیرساخت‌ها برای توسعه این صنعت در استان یزد افزایش پیدا کند.

میرمحمدی بیان کرد: صنعت گردشگری می‌تواند در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند و ظرفیت‌های این بخش نیز در حال افزایش است که نمونه آن توسعه کمی واحدهای بوم‌گردی استان است.

حفظ اشتغال استان یزد در شرایط رکود نشانه کار جهادی تولیدکنندگان است
jkkjkjkjkj