پذیرایی روزانه از 10 هزار نفر در موکب حضرت فاطمه معصومه

پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
پذیرایی روزانه از 10 هزار نفر در موکب حضرت فاطمه معصومه

دبیر ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه گفت: در موکب آستان روزانه در سه وعده غذایی از 10 هزار نفر از زائران اربعین حسینی پذیرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از قم به کربلای معلی، حجت‌الاسلام جواد بهشتی‌پور با اشاره به فعالیت‌های موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه در عمود 1080 اظهار کرد: همه اتفاقاتی که در این موکب رقم می‌خورد با تلاش شبانه‌روزی خادمان آستان مقدس کریمه اهل‌بیت است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های موکب در سه حوزه فرهنگی، رفاهی و درمانی به زائران آقا اباعبدالله ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات رفاهی با برپایی ایستگاه‌های صلواتی، توزیع سوهان قم، دم‌نوش و چایی و نان داغ از زائران پذیرایی می‌شود.

دبیر ستاد اربعین آستان مقدس حضرت معصومه افزود: روزانه در سه وعده صبحانه، نهار و شام در خدمت 10 هزار نفر از زائران اربعین حسینی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه موکب حضرت فاطمه معصومه در عمود 1080 و در ایستگاه آخر پیاده‌روی زائران قرار دارد بعضی از خدمات ضروری همانند تعمیر کیف و کفش و کالسکه بچه‌ها نیز به زائران ارائه می‌شود.

بهشتی‌پور با اشاره به خدمات فرهنگی ابراز داشت: ویژه ‌برنامه فرهنگی کودک و نوجوان و پاسخ به سؤالات شرعی به زبان‌های مختلف از جمله فعالیت‌های فرهنگی است.

وی برپایی نمایشگاه شخصیت‌شناسی حضرت فاطمه معصومه، برگزاری مراسم عزاداری در دو وعده بعد از نماز ظهر و عصر و نماز مغرب و عشا و... را از دیگر برنامه‌های فرهنگی موکب حضرت معصومه عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی اعزام سفیران کریمه به سایر موکب‌ها به ویژه موکب‌های غیر ایرانی است.

دبیر ستاد اربعین آستان مقدس حضرت معصومه یادآور شد: سفیران کریمه با حضور در این موکب‌ها ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده به زائران، متبرکات و پرچم متبرک حضرت فاطمه معصومه را به مسؤولان این موکب‌ها اهدا می‌کنند.

وی همچنین به خدمات درمانی ارائه شده توسط هلال‌احمر استان قم در موکب حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره کرد و گفت: 40 نفر کادر پزشکی از استان قم به موکب اعزام شده و در دو بخش خواهران و برادران به صورت مجزا به زائران خدمات ارائه می‌دهند.

بهشتی‌پور خاطرنشان کرد: راه‌اندازی داروخانه با بیش از 80 قلم دارو و برپایی غرفه طب اسلامی از دیگر خدماتی است که در حوزه درمانی به زائران حسینی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که با همکاری شهرداری قم انجام می‌شود نظافت مسیر و اطراف موکب است، ابراز کرد: محدوده 100 عمود توسط نیروهای فعال شهرداری قم نظافت می‌شود.

پذیرایی روزانه از 10 هزار نفر در موکب حضرت فاطمه معصومه