موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه حلقه مفقود شده طریق الحسین

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه حلقه مفقود شده طریق الحسین

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) را حلقه مفقود شده طریق الحسین دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از قم به کربلای معلی، حمیدرضا عابدی در حاشیه بازدید از موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد شهرداری قم در ایام اربعین حسینی گفت: بسیاری از زائران که عازم طریق الحسین برای پیاده‌روی اربعین هستند هنگام رفت و برگشت چند شب را در قم می‌گذرانند و در همین راستا ستادهایی را برای اسکان آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

وی با اشاره به خدمات فرهنگی، تبلیغی و رفاهی شهرداری قم به زائران اضافه کرد: این مهم از ویژگی‌های بارز شهر و شهرداری قم است، زیرا شهرهای دیگر مباحث خدمت‌رسانی مربوط به اربعین را ندارند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم در ادامه حضور نیروهای شهرداری قم در موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) را مورد توجه قرار داد و گفت: براساس دستور شهردار قم ما به عنوان خادم آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در کنار خدام آستان مقدس در موکب قرار گرفتیم و مسؤولیت نظافت، خدمت‌رسانی و خدمات شهری و مباحث نیروی انسانی خدماتی را بر عهده گرفتیم.

وی افزود: شهرداری قم در مباحث پشتیبانی مالی، فرهنگی و تبلیغی نیز مشارکت داشته است و امیدواریم در سال‌های آینده با تجربیاتی که به دست آوردیم و رفع نقاط ضعف بهتر، منسجم‌تر و منظم‌تر در موکب خدمت‌رسانی داشته باشیم.

عابدی با بیان اینکه شهرداری قم 10 روز قبل از اربعین تجهیزات و خودروها را به موکب اعزام کرد، گفت: از همکاران که به صورت داوطلبانه به این سفر آمدند تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدواریم در سال‌های آینده با برطرف کردن کمبودها، آنها با راحتی و آسایش بهتری به زوار امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) خدمت‌رسانی کنند.

وی در ادامه یکی از مشکلات پیاده‌روی اربعین را در کشور موازی‌کاری‌ها دانست و با اشاره به تشکیل ستادها، کمیته و تیم‌های مختلف برای این ایام گفت: اگر فعالیت‌ها متمرکز شود قطعاً خدمات بهتری به زوار اربعین حسینی ارائه می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم یادآور شد: اگر مسؤولیت‌ها مشخص باشد و نهادهای مختلف در کنار کار خود، یکدیگر را نیز پوشش بدهند قطعاً کار قوی‌تری انجام می‌شود و بسیاری از ضعف‌ها پوشش داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری قم آمادگی دارد یک فرماندهی را در طریق الحسین راه‌اندازی کند تا بتواند به همه موکب‌ها با نظم بیشتری نسبت به قبل خدمت‌رسانی کند.

عابدی فضاسازی در موکب حضرت فاطمه معصومه(س) به ویژه طاق نصرت ورودی موکب را مناسب دانست و گفت: عرب‌ها و شیعیانی که به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) دسترسی ندارند وقتی وارد این فضا می‌شوند یک انقلاب درونی در آن‌ها اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه باید تمام فعالیت‌هایمان را در کارهای فرهنگی متمرکز کنیم، گفت: کار خدماتی کار تخصصی نیست همه به ویژه مردم عراق آن را انجام می‌دهند، اما با توجه به انحرافاتی که وجود دارد و گروه‌های مختلفی که در شهر عراق فعالیت می‌کنند شهر قم باید به عنوان قطب عالم تشیع بحث فرماندهی و مقابله با انحرافات را با فعالیت‌های فرهنگی دنبال کند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) را حلقه مفقود شده طریق الحسین دانست و گفت: با برپایی این موکب ضمن درخشش نام حضرت فاطمه معصومه(س) در این مسیر، خدمت‌رسانی خوبی هم از نظر فرهنگی و هم رفاهی به زائران حسینی ارائه شد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در سال‌های آینده با کمک شهرداری و سایر نهادهای قم و یاری اهالی رسانه بتوانیم یک موکب همانند شهرک در سطح ملی در این مسیر ایجاد کنیم.

موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه حلقه مفقود شده طریق الحسین