اربعین نمادی برای پیوند امت با امامت است

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵
اربعین نمادی برای پیوند امت با امامت است

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: توحید، نبوت و معاد در امامت تجلی پیدا می‌کند و اربعین نمادی برای پیوند امت با امامت است.

حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) در روایتی یکی از نشانه‌های مؤمن را زیارت اربعین عنوان کردند و امام صادق(ع) در سخنی فرمودند زیارت مزار رسول الله(ص)، امام حسین(ع) و شهدا معادل انجام حج با پیامبر اکرم(ص) است.

وی خاطرنشان کرد: زیارت اربعین قرارگاهی است که در آن اهل بیت(ع) را به عنوان پرچم و نماد در برابر ظالمان در هر عصری ذکر می‌کنند.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به راهپیمایی اربعین گفت: عده‌ای در این مسیر جمع می‌شوند و هر یک به نوعی ارادت خود را نشان می‌دهند و حتی حضور برادران اهل سنت حکایت دارد که تجلی وحدت شیعه و سنی در اربعین صورت گرفته و اربعین نمادی از وحدت شیعه و سنی است.

وی عنوان کرد: دشمنان دنبال این هستند که به اختلافات دامن بزنند، دشمنان پشت پرده آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی که دست‌های جنایت آنها از سوی عربستان دراز شده، ننگ بنی بشر هستند، زیرا هیچ کس حاضر نیست انسان‌ها را اینگونه سر ببرد و بدن‌ها را زنده بسوزاند.

نجاریان‌زاده با بیان اینکه واژه اربعین در متون دینی، حدیثی و تاریخی دارای کاربرد است، گفت: حفظ 40 حدیث، قرائت دعای عهد و گریه 40 روز زمین و آسمان و حضور 40 شب جمعه در مسجد جمکران از جمله موارد پراهمیت اربعین است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در زیارت اربعین امام‌شناسی تجلی پیدا می‌کند و تمرین آزادگی اهل بیت(ع) برای مردم ترسیم می‌شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: توحید، نبوت، قیامت و معاد در زیارت اربعین وجود دارد، باید در نظر داشت معاد را بدون امامت نمی‌توان تعیین کرد.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) بزرگترین مشکلات را به خاطر پروردگار تحمل کردند، گفت: این روحیه سبب شد ایشان مصایب وارد شده را جز زیبایی تعبیر نکنند، می‌توان بیان کرد همه توحید، نبوت و معاد در امامت تجلی پیدا می‌کند و اربعین نمادی برای پیوند امت با امامت است.

از: خبرگزاری فارس
اربعین نمادی برای پیوند امت با امامت است