موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) به مجموعه دائمی خدماتی تبدیل می‌شود

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) به مجموعه دائمی خدماتی تبدیل می‌شود

معاون فرهنگی آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) از تبدیل موکب این آستان مقدس به یک مجموعه دائمی در سال‌های آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از قم به کربلای معلی، حجت‌الاسلام صفر فلاحی در حاشیه بازدید از موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه در جمع خبرنگاران با تسلیت اربعین حضرت سیدالشهدا اظهار کرد: در این ایام زائران عزیزی که از سراسر دنیا و ایران اسلامی به کربلای معلی مشرف می‌شوند در موکب‌های مختلف مورد پذیرایی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در موکب‌ها فعالیت‌های مختلفی متناسب با نیازهای زائرین انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: موکب حضرت فاطمه معصومه در عمود 1080 در مساحت 12 هزار متر برپا شده و در حال ارائه خدمات فرهنگی، رفاهی و درمانی به زائران است.

معاون فرهنگی آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه تأکید کرد: در این موکب علاوه بر حسینیه، مجموعه‌های خدماتی طراحی شده و در طول 24 ساعت به زائران خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی موکب حضرت فاطمه معصومه اظهار داشت: با تدبیر تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه، این موکب به عنوان یک مرکز فرهنگی برای شناخت بیشتر معارف قرآن و اهل‌بیت برنامه‌ریزی شده است.

فلاحی با تصریح بر اینکه عمده فعالیت‌های خادمین حضرت در کنار خدمات رفاهی و اسکان، فعالیت‌های فرهنگی است، یادآور شد: گزارش‌های مسؤولان بخش‌های مختلف موکب از خدمات ارائه شده، بسیار امیدوارکننده و نشاط‌آور است و خستگی را از تن بیرون می‌کند.

وی با اشاره به اینکه معرفت افزایی در موکب مورد توجه قرار دارد، تأکید کرد: خیل عظیمی از مراجعه‌کنندگان ضمن اینکه در این موکب خدمات فرهنگی دریافت می‌کنند، عشق و علاقه خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می‌دهند.

معاون فرهنگی آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه از تبدیل موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه به یک مجموعه دائمی در سال‌های آینده خبر داد و گفت: امیدواریم این مجموعه در طول سال زمینه زیارت ارزان را فراهم کرده و نشر معارف را تسهیل کند.

وی با قدردانی از فعالیت‌های رسانه‌ها در انعکاس برنامه‌های موکب حضرت فاطمه معصومه اظهار کرد: با همتی که خبرنگاران و اصحاب رسانه در انعکاس برنامه‌ها و خدمات انجام دادند اتفاق بزرگی در دنیا در عرصه معرفت نسبت به اهل‌بیت حضرت سیدالشهدا در حال رخ دادن است.

فلاحی همچنین با اشاره به برنامه‌های آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه در ایام اربعین حسینی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دهه سوم ماه صفر برنامه‌های مختلفی در حرم مطهر در حال اجرا است و علاوه بر مراسمی که در طول روز برگزار می‌شود ایستگاه‌های صلواتی و نمایشگاه احیاگران در حرم اربعین برپا شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با همراهی همه مجموعه‌ها و آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه، برای اسکان و پذیرایی از زائرینی که از قم برای سفر به کربلا عبور می‌کنند برنامه‌هایی در حال اجرا است.

موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) به مجموعه دائمی خدماتی تبدیل می‌شود