نقاشی «تن‌تن» ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار یورو به فروش رسید

دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵
نقاشی «تن‌تن» ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار یورو به فروش رسید

کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند این اثر «هرگه» با موضوع «ماجراهای تن‌تن» حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار یورو به فروش برسد که از مبلغ پیش‌بینی شده بالاتر رفت و با ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار یورو رکورد زد.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، یک صفحه نقاشی انیمیشن معروف «ماجراهای تن‌تن» اثر «هرگه» دیروز در حراجی پاریس به مبلغ 1 میلیون و 550 هزار یورو به فروش رسید.

کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند این اثر «هرگه» با موضوع «ماجراهای تن‌تن» حدود 700 تا 900 هزار یورو به فروش برسد که از مبلغ پیش‌بینی شده بالاتر رفت و با 1 میلیون و 550 هزار یورو رکورد زد.

گاردین در شماره دیروز خود نوشت: این نقاشی بر روی کاغذ 50 در 35 سانتیمتری با جوهر چینی توسط کارتونیست معروف بلژیکی، «هرگه» کشیده شده و تصویر «پسر گزارشگر و سگش» «اسنویی» و «کاپیتان هادوک» ملوان را با لباس فضایی و در حال پیاده‌روی روی ماه و تماشای کره زمین نشان می‌دهد.

در سال 2012 نیز جلد کتاب داستان «ماجراهای تن‌تن» اثر «هرگه» خلق شده در سال 1932 در حراجی نیویورک به مبلغ 1 میلیون و 300 هزار یورو به فروش رسید. «هرگه» قبلا نیز برای فروش این‌چنین آثاری در جهان رکورددار بوده است. یک نقاشی دو صفحه‌ای از وی که به عنوان جلد داخلی «ماجراهای تن‌تن» خلق شده بود و از سال 1937 تا 1958 چاپ و منتشر گردید حدود 2 سال پیش توسط یک هوادار آمریکایی به مبلغ 2 میلیون و 650 هزار یورو خریداری شد.

نقاشی «تن‌تن» ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار یورو به فروش رسید