مراجعه 21 بیمار تنفسی به دلیل آلودگی هوای بندرعباس/ مردم در منازل بمانند

پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵
مراجعه 21 بیمار تنفسی به دلیل آلودگی هوای بندرعباس/ مردم در منازل بمانند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمان بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: طی 2 روز گذشته با توجه به آلودگی هوای بندرعباس، 21 بیمار تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند که 10 نفر از آنها بستری شدند.

سیدحسین داوودی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بیان اینکه وضعیت آلودگی هوا (PSI) در استان هرمزگان به 103 رسیده است، اظهارداشت: وضعیت شهر بندرعباس ناسالم است و مردم بهتر است در منازل خود بمانند.

وی از مردم خواست مراعات کنند و اگر کار ضروری ندارند به خیابان‌ها نیایند و سعی کنند در منازل بمانند و دریچه کولرها را ببندند.

وضعیت هوای بندرعباس ناسالم است، مردم در منازل بمانند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان در ادامه بیان داشت: کودکان، سالخوردگان، بیمارانی که داروهای ضدسرطان، کورتون و فشار خون مصرف می‌کنند، بیماران دیابتی و زنان باردار و افرادی که بیماری‌های تنفسی حاد و مزمن دارند کمتر در معرض هوای آلوده قرار بگیرند.

داوودی با بیان اینکه طی 2 روز گذشته آمار تصادفات افزایش پیدا یافته است، افزود: 40 مورد تصادفات در کل استان هرمزگان در طی این 2 روز اتفاق افتاده است که تعداد 24 مورد آن مربوط به شهر بندرعباس بوده است و 31 مورد تصادفات در داخل شهر و ٩ مورد در بیرون شهر اتفاق افتاده است.

این مسؤول تصریح کرد: طی 2 روز گذشته با توجه به آلودگی هوای بندرعباس، 21 بیمار تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند که 10 نفر از آنها بستری شدند و 15 بیمار قلبی نیز مراجعه کردند که 9 نفر آنها نیز در بیمارستان‌ها بستری شدند.

داوودی در ادامه عوارض میان مدت آلودگی‌های ناشی از ریزگردها را عفونت چشمی، گلودرد، اسهال، ناراحتی‌های گوارشی و افزایش حساسیت‌های تنفسی اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان در ادامه به رشد 22 درصدی آمار تصادفات در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه اشاره کرد و افزود: از این تعداد در روز اول 75 درصد و 60 درصد در روز دوم که عمده آنها راکبین موتورسوار بودند.

وی تصریح کرد: گروه‌های آسیب‌پذیر مانند بیماران قلبی ـ عروقی، بیماران ریوی و سایر بیماران به ویژه بیمارانی که مشکل تنفسی دارند برای کارهای غیر ضروری از منزل خارج نشوند و همچنین کودکان نیز به دلیل اینکه ساختار دستگاه تنفسی آنان بطور کامل تکامل نیافته در مواجهه با هوای آلوده بویژه با غلظت بالای ذرات معلق دچار مشکل تنفسی می‌شوند و بیشترین آسیب را می‌بینند.

داوودی خاطرنشان کرد: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی و بیمارستان‌های استان به‌صورت 24 ساعته و آماده‌باش از لحاظ تجهیزات و کادر بیمارستانی در این خصوص آماده خدمات‌دهی به شهروندان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان با اشاره به افزایش مصدومین در این چند روز، گفت: همچنان با توجه به وجود غلظت گرد و غبار و کاهش دید مستقیم، تردد با وسیله نقلیه به خصوص موتورسیکلت حذف شود و در صورت استفاده از موتورسیکلت توصیه می‌شود از کلاه ایمنی برای خود و سرنشینان بسیار حائز اهمیت است و تمامی رانندگان نیز سرعت مجاز را رعایت کنند تا دچار حادثه نشوند.

از: خبرگزاری فارس
مراجعه 21 بیمار تنفسی به دلیل آلودگی هوای بندرعباس/ مردم در منازل بمانند
jkkjkjkjkj