بهره‌برداری از 18 طرح صنایع تبدیلی در استان مرکزی

سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵
بهره‌برداری از 18 طرح صنایع تبدیلی در استان مرکزی

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 18 طرح صنایع تبدیلی با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد و 893 میلیون تومانی در استان به بهره‌برداری رسیده است.

رضا باجلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 18 طرح صنایع تبدیلی با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد و 893 میلیون تومان و اشتغال زایی 347 نفر در استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: این طرح‌ها با ظرفیت جذب 225 هزار تن مواد خام کشاورزی و تبدیل آن به 178 هزار تن محصول فرآوری شده مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: از مجموع 35 میلیارد و 893 میلیون تومان اعتبار سرمایه‌گذاری شده برای این طرح‌ها 10 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و مابقی آورده سرمایه‌گذار بوده است.

باجلان در ادامه اضافه کرد: همچنین از مجموع این طرح‌ها 11 مورد، طرح جدید و چهار مورد طرح توسعه‌ای بوده است که عمدتاً در زمینه تولید فرآورده‌های لبنی، بسته‌بندی محصولات غذایی، تولید کود زیستی و غنی شده، انواع ترشیجات، غذاهای آماده و نیمه آماده، خوراک دام و طیور بوده است.

وی در پایان، میزان تعهد امسال در عرصه اقتصاد مقاومتی را تولید 99 هزار تن محصول فرآوری شده اعلام و اظهار کرد: با ایجاد این واحدها 178 هزار تن محصول فرآوری شده تولید خواهد شد، ضمن اینکه 22 هزار تن کاهش ضایعات خواهیم داشت.

از: خبرگزاری فارس
بهره‌برداری از 18 طرح صنایع تبدیلی در استان مرکزی