عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم/ رونمایی از کتاب تلخ و شیرین در یادواره شهدای جلین

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم/ رونمایی از کتاب تلخ و شیرین در یادواره شهدای جلین

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم، گفت: برگزاری یادواره شهدا برای پاسداشت از رشادت‎های شهدا و زنده نگهداشت راه آنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام جعفر رعایتی شامگاه پنج‌شنبه در یادواره شهدای 42 شهید و مجاهد آل الله شهر جلین شهرستان گرگان اظهار کرد: در کنار اروند در دوران دفاع مقدس رژیم بعث یک مسجد به شکل یک کشتی ساخت و آن را نمادی برای به گل نشستن کشتی انقلاب و گفتمان انقلاب معرفی کرده بود.

وی تصریح کرد: در تاریخ سه بار خرمشهر مورد حمله و اشغال قرار گرفت و دوبار در این حمله‎ها حاکمان ایرانی برخورد ذلیلانه داشتند و تنها در دوران انقلاب اسلامی نسبت به اشغال این شهر پاسخی دندان‌شکن به دشمنان داده شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان ادامه داد: 182 سال قبل حاکم بغداد با چراغ سبز عثمانی به خرمشهر حمله کرد و همزمان با این حمله و تصرف خرمشهر افغان‎ها در هرات نیز شورش کردند و در این زمان محمد شاه مجبور شد که هرات و افغانستان را بدهد تا خرمشهر حفظ شود.

رعایتی یادآور شد: بعد از این واقعه 23 سال بعد خرمشهر بار دیگر از سوی بغداد مورد تصرف قرار گرفت و ناصرالدین شاه مجبور شد استان سلیمانیه و شهرهای اطرافش را برای آزادسازی خرمشهر تقدیم کند.

وی افزود: در سال 1359 و در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی زمانی که صدام دید سران ارتش کشور را رها کردند و کشور از وضعیت نظامی جایگاهی ندارد به خرمشهر حمله کرد و گرچه 35 روز تعدادی از فرزندان این انقلاب با رژیم تا دندان مسلح بعث مقابله کردند اما خرمشهر به مدت یک سال و نیم به تصرف رژیم بعث درآمد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان تاکید کرد: وزارت دفاع آلمان در بازدید از خرمشهر در آن دوران معتقد بود که استحکاماتی که صدام برای خرمشهر ایجاد کرده و وجود 70 هزار نیروی نظامی این شهر را غیر قابل نفوذ کرده هیچ ارتشی توانایی تصرف آن را نخواهد داشت.

رعایتی با بیان اینکه صدام در اظهاراتش بیان کرده بود که اگر ایران خرمشهر را بگیرد ما کلید بصره را تقدیم آنها می‎کنیم، افزود: با تاکیدات امام(ره) برای رفع حصر خرمشهر عملیات کردیم و این شهر را آزاد شد و زمانی که می‎خواستیم اسرا را به عقب ببریم نیرو برای اینکار کم داشتیم و این زمان بود که امام(ره) فرمودند « خرمشهر را خدا آزاد کرد».

امروز صدای شکستن استخوان‎های استکبار به گوش می‎رسد

وی بیان داشت: در دی‌ماه سال گذشته اوباما در آمریکا جشنی را تدارک دیده بود و در آن جشن اعلام کرده بود که آمریکایی‎ها آسوده باشند که آمریکا بزرگترین نیروی نظامی دنیا را دارد و هیچ ارتشی توان مقابله با آمریکا را ندارد اما در همان زمان پاسداران ما در نیروی دریایی تفنگداران آمریکایی را که به مرزهای آبی ایران وارد شده بودند اسیر کردند و ناوچه‎ها و رزم‎ناوهای آمریکایی توان مقابله با نیروهای دریایی ما را نداشتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه همانطور که ترامپ در مناظره‎های خود اعلام کرد ایران آمریکا را با این حرکت تحقیر کرده بود، افزود: امروز ما ثابت کرده‎ایم همانطور که امام(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‎تواند بکند.

رعایتی با بیان اینکه عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم، یادآور شد: برگزاری یادواره شهدا برای پاسداشت از رشادت‎های شهدا و زنده نگهداشت راه شهدا است و بر این اساس بعد از 28 سال از جنگ تحمیلی امروز ما گردهم جمع می‎شویم.

وی افزود: امروز صدای شکستن استخوان‎های استکبار به گوش می‎رسد و همانگونه که مقام معظم رهبری پیش‎بینی کردند در آینده نامی از اسرائیل در صفحه جغرافیای کره زمین باقی نخواهد ماند.

گفتنی است در پایان این مراسم کتاب علی اصغر مقسمی تحت عنوان تلخ و شیرین که خاطرات و معرفی 50 نفر از راویان و رزمندگان شهر جلین در دوران دفاع مقدس است با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان رونمایی شد.

عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم/ رونمایی از کتاب تلخ و شیرین در یادواره شهدای جلین
jkkjkjkjkj