برلین: تحریم‌های جدید، بحران سوریه را شدیدتر خواهد کرد

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
برلین: تحریم‌های جدید، بحران سوریه را شدیدتر خواهد کرد

وزیر امورخارجه آلمان تأکید کرد، در شرایط کنونی وضع تحریم‌های جدید علیه سوریه و روسیه به دلیل بحران در حلب، تنها شرایط را پیچیده تر و بحران را شدیدتر خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر امورخارجه آلمان اعلام کرد که گفت‌وگوها درباره انتقال کمک‌های بشردوستانه به شهر حلب سوریه باید ادامه پیدا کند و در عین حال تحریم‌های جدید علیه سوریه نیز کارآمد نیست و اوضاع را بدتر خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، اشتاین‌مایر در نشست رونمایی از کتاب جدیدش در برلین گفت: «ما باید تلاش کنیم که علیرغم اوضاع دشواری که در حلب بوجود آمده، و علیرغم ادامه بن‌بست نظامی، با شرکایمان نظیر قطر، ترکیه و روسیه در خصوص آتش‌بس در سوریه و انتقال کمک‌های بشردوستانه به مناطق جنگ زده به توافق برسیم.»

وی افزود: « در این شرایط تحریم‌های جدید می‌تواند شرایطی را بوجود آورد که تنها درد و رنج مردم این مناطق بحران زده بیشتر شود».

بر اساس این گزارش، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که واشنگتن در حال گفت‌وگو با متحدان خود در اروپا و دیگر کشورهای منطقه در خصوص احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه و سوریه به دلیل شرایط موجود در سوریه است.

برلین: تحریم‌های جدید، بحران سوریه را شدیدتر خواهد کرد