مصری به طور مشروط از پاسخ‌های ربیعی قانع شد

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
مصری به طور مشروط از پاسخ‌های ربیعی قانع شد

نماینده کرمانشاه در مجلس از پاسخ های وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالش که درباره طرح تحول سلامت بود، به طور مشروط قانع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان سوال ملی عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مصری در این سوال از وزیر کار پرسید اجرای طرح تحول سلامت در سازمان تامین اجتماعی بیش از 10 هزار میلیارد تومان صدمه و خسارت به بار آورده است. علت اجبار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای این طرح و هزینه‌کرد از منابع کارگران چیست؟ 

پس از ارائه توضیحاتی از سوی ربیعی به پرسش مطرح شده، مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست ساعتی از صحن علنی را برعهده داشت از مصری پرسید آیا از پاسخ‌های وزیر قانع شده‌اید یا رای‌گیری کنیم؟ 

سپس نماینده کرمانشاه در پاسخ به پزشکیان گفت: امیدوارم خداوند طوری هدایت کند که حقوق از دست رفته کارگران به آنان برگردد. بنده دنبال حل مشکل هستم و هدفم حل مشکل کارگران است.

سپس پزشکیان در پاسخ به نماینده کرمانشاه گفت: بسیاری از صحبت‌های آقای مصری به اعتقاد بنده باید بررسی شود و ما باید آن را پیگیری کنیم لذا لازم است جلسه‌ای در این زمینه تشکیل دهیم چراکه در زمینه اجرای طرح تحول سلامت اقدامات خلاف قانون زیادی انجام گرفته است، معتقدم باید قانون اجرایی شود.

پزشکیان اضافه کرد: اگر دولت می‌خواهد تعرفه‌ای را افزایش دهد باید آن را تامین اعتبار کند اما الان شما بدهی دارید، ان‌شاءالله دولت چارچوب قانونی را اجرایی کند، امیدوارم این مسئله را بتوانیم در چارچوب‌های قانونی اجرایی کنیم. 

مصری به طور مشروط از پاسخ‌های ربیعی قانع شد