فقط آموزش و پرورش مرجع اصلی برای رسیدگی و نظارت بر امور مدارس غیردولتی است

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
فقط آموزش و پرورش مرجع اصلی برای رسیدگی و نظارت بر امور مدارس غیردولتی است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مرجع اصلی برای رسیدگی و نظارت بر امور مدارس غیردولتی، فقط بر عهده آموزش و پرورش است.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مرضیه گُرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در دومین جلسه کارگروه بررسی و آسیب شناسی الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی سال آینده که با حضور اعضای شورای مؤسسان مدارس غیردولتی در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان برگزار شد، اظهار داشت: بهبود کیفیت آموزشی، یکی از راهبردهای اصلی آموزش و پرورش است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که برای افزایش این کیفیت، اقدامات خوبی طی سه سال اخیر انجام شده است.

وی با اشاره به تدوین و اجرای الگوی شهریه مدارس غیر دولتی در جهت بهبود کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی افزود: مدارس غیر دولتی باید براساس الگوی معرفی شده، شهریه خود را تدوین کنند و مدارسی که به هر علتی نتوانند کیفیت آموزشی و پرورشی خود را افزایش دهند، باید شیوه مدیریت خود را اصلاح کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

گُرد بیان کرد: در بررسی‌های استانی، شاهد بودیم که برخی از استان‌ها در عملکرد خود و نحوه جذب دانش‌آموزان و ارائه خدمات آموزشی بسیار موفق عمل کرده‌اند که باید الگوی دیگر مدارس قرار گیرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: مدارسی که نتوانند مطابق با الگوی شهریه تدوین شده و تأیید شورای نظارت مرکزی، شهریه مازاد دریافت کنند، متخلف هستند و با آنها مطابق قانون برخورد می‌شود.

فقط آموزش و پرورش مرجع اصلی برای رسیدگی و نظارت بر امور مدارس غیردولتی است