معرفی نفرهای برتر جشنواره شعر یادمان ولایت در جیرفت

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
معرفی نفرهای برتر جشنواره شعر یادمان ولایت در جیرفت

بخش شعر جشنواره یادمان ولایت در جیرفت با معرفی نفرهای برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، امشب بخش شعر هفتمین جشنواره سراسری یادمان ولایت با معرفی نفرهای برتر به کار خود پایان داد.

علیجان سلیمانی در حاشیه این جشنواره در گفت‎وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: هر ساله به بهانه تبعید مقام معظم رهبری در زمان ستم‎شاهی به این شهرستان مراسمی با عنوان جشنواره یادمان ولایت برگزار می‎شود که یکی از بخش‎های این جشنواره برگزاری شعر یادمان ولایت است.

وی بیان کرد: شعر یادمان در سه استان آذربایجان غربی «ارومیه» با شعر ترکی و آذری، خوزستان «دشت آزادگان» با شعر عربی و استان کرمان «جیرفت» با شعر فارسی برگزار شد.

دبیر جشنواره شعر یادمان ولایت تصریح کرد: در جیرفت این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان و مؤسسه فرهنگی یادمان ولایت برگزار شد.

سلیمانی افزود: یک‎هزار و 400 اثر شعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید که با داوری‎های صورت گرفته، 30 اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافت و از این میان شش اثر برتر شناخته شدند.

سلیمانی با اشاره به اینکه سه اثر در بخش ولایت و رهبری و سه اثر در بخش ایثار و شهادت انتخاب شدند، عنوان کرد: در بخش ولایت و رهبری علی سلیمانی از همدان، رضا نیکوکار از رشت و سعید سالمی از جنوب کرمان اول تا سوم شدند.

دبیر جشنواره شعر یادمان ولایت ادامه داد: در بخش ایثار و شهادت خدابخش صفادل از نیشابور، مجتبی صفدری از گیلان و پیام جهانگیری از اردبیل هم اول تا سوم شدند.

وی توضیح داد: رزا رودینی از کرمان و اسماعیل ملایی از عنبرآباد هم برگزیده قابل تقدیر معرفی شدند.

به گزارش فارس، در پایان جشنواره سراسری شعر فارسی یادمان ولایت به نفرهای برگزیده لوح سپاس و هدایای نقدی اهدا شد.

معرفی نفرهای برتر جشنواره شعر یادمان ولایت در جیرفت
معرفی نفرهای برتر جشنواره شعر یادمان ولایت در جیرفت