باغداران آذربایجان غربی نسبت به بیمه محصولات باغی و گلخانه‌ای خود اقدام کنند

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵
باغداران آذربایجان غربی نسبت به بیمه محصولات باغی و گلخانه‌ای خود اقدام کنند

مسؤول ستاد حوادث غیر‌مترقبه و بیمه‌کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با توجه به مهلت تعیین‌شده، باغداران نسبت به بیمه محصولات باغی و گلخانه‌ای اقدام کنند.

محمد احرامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به مهلت تعیین‌شده، باغداران نسبت به بیمه‌ محصولات باغی و گلخانه‌ای خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مهلت بیمه‌گری محصولات باغی، گلخانه‌ای 30 آذر تعیین شده است، تصریح کرد: لازم است باغداران با اهمیت بیمه‌گری محصولات کشاورزی بیش‌تر آشنا شوند.

مسؤول حوادث غیر‌مترقبه و ستاد بیمه‌کشاورزی آذربایجان غربی در این راستا محصولات باغی و گلخانه‌ای در برابر بلایای طبیعی بیمه می‌شوند، اعلام کرد: باید فرهنگ بیمه‌گری محصولات باغی در بین باغداران ایجاد شود.

این مسؤول با اشاره به عمده‌بلایای طبیعی که محصولات باغی استان را تهدید می‌کند، اذعان داشت: سرمازدگی، تگرگ، سیل، طوفان و زلزله را از جمله بلایای طبیعی عنوان کرد که در استان به‌وقوع می‌پیوندد.

احرامی با بیان اینکه لازم است صاحبان گلخانه‌ها نیز در زمینه بیمه‌محصولات گلخانه‌ای خود اقدام کنند، بیمه‌گری محصولات گلخانه‌ای را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اقدام طی دو سال‌اخیر اجرایی می‌شود.

مسؤول حوادث غیر‌مترقبه و ستاد بیمه‌کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: در این‌خصوص سازه‌های گلخانه‌ای نیز در برابر بلایای طبیعی زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

این مسؤول یادآور شد: لازم است باغداران و صاحبان گلخانه‌ها به‌منظور بیمه‌محصولات باغی و گلخانه‌ای خود به صندوق بیمه‌ محصولات کشاورزی مراجعه کنند.

از: خبرگزاری فارس
باغداران آذربایجان غربی نسبت به بیمه محصولات باغی و گلخانه‌ای خود اقدام کنند